Філядельфійська Архиєпархія вітає о. Андрія Рабія нового єпископа-помічника

Митрополит-Архиєпископ Стефан Сорока і Єпископ-помічник Іван Бура, разом з духовенством, членами монаших чинів та вірні Філадельфійської Української Католицької Архиєпархії радісно вітають призначення всечеснішого отця Андрія Рабія, священика нашої архиєпархії, єпископом-помічником Філадельфійської Української Католицької Митрополії.  Його призначено титулярним єпископом Германісіани.  Святіший Отець Франциск, Папа Римський, погодився  і затвердив рекомендацію призначення запропоноване Синодом Українських Католицьких Єпископів.

Всечесніший отець Андрій Рaбiй пройшов священичий вишкіл в нашій Українській Католицькій семінарії св. Йосафата, навчаючись на Католицькому Університеті Америки та Домініканському Будинку Студій у Вашінґтоні, О.К. Він був висвячений на священика у нашій Архиєпархії і служив в декількох парафіях з посвятою та ентузіазмом.

Всечесніший отець Андрій Рабій повернувся до Католицького Університету Америки для подальших студій канонічного права і служив у Митрополичому Трибуналі. Його турбота та переживання за душі вірних, які живуть далеко від вже заснованих парафій, спричинили започаткування нової місійної парафії у Ланкастері, Української Католицької парафії св. апостола Андрія. Нещодавно, він зміг успішно перенести осідок парафії Різдва Пресвятої Богородиці з центра міста Редінґ в кращу околицю, з усіма майже новими приміщеннями потрібними для діяльності та розвитку парафії. Всечесніший отець Андрій Рабій служить протосинкелом та віце-канцлером в Архиєпархії, в той самий виконуючи пастирську роботу в парафіях.

Наша Архиєпархія та наша Українська Католицька Церква добре скористають з динамічного, живого та посвяченого служіння, яке проявив наш новопризначений кандидат на єпископа. Ми вітаємо його. Зі свого боку ми обіцяємося підтримати його нашими молитвами, заохочуваннями та розділенням радості у його єпископському служінні.

Нехай Господь Бог благословить всечеснішого отця Андрія Рабія у найрізноматніші способи у цей час як він розпочне своє служіння як єпископ Церкви. Наші щиросердечні вітання на многії і благії літа!

Біографія

У вівторок, 8 серпня 2017 року, Святіший Отець Франциск, Пара Римський, призначив всечеснішого отця Андрія Рабія єпископом-помічником Філадельфійської Української Греко-Католицької Архиєпархії. Всечесніший отець Андрій Рабій на даний час служить Протосинкелем, віце-канцлерем у Філадельфійській Архиєпархії, також він є декан Лігай-Скуйкил (Lehigh Schuylkill) деканату у штаті Пенсильванія. Він є членом колегії єпархіальних дорадників, архиєпархіальної фінансової ради, пресвітерської ради, архиєпархіальної адміністративної ради, адмістративної ради про Конференції Католицьких Єпископів штату Пенсильванія.

Всечесніший отець Андрій Рабій народився 1 жовтня 1975 року, у місті Львові, Україна. Його батьки, Антон та Ірина Рабій проживають у селі Зимна Вода, Львівської області. В нього є молодший брат, Віталій, одружений з Іриною. У них є двоє дітей, Андріан та Юліана, і проживають в Україні.

Всечесніший отець Андрій закінчив Зимноводівську середню школу #1, у Львівській області. Восени 1992 року він поступив до Івано-Франківської семінарії, де два роки вивчав філософію. У серпні 1994 року він приїхав до Сполучених Штатів Америки продовжити студії в Українській Католицькій семінарії св. Йосафата і навчатися на Католицькому Університеті Америки (The Catholic University of America) у Вашінґтоні, ОК. Закінчивши один рік вивчення англійської мови у Митропольному Коледжі при Католицькому Університеті, він був зарахований студентом на філософський та релігієзнавчий факультети того ж університету. У травні 1999 року він отримав ступінь бакалавра філософії.

У вересні 1999 року отець Андрій став студентом богослов’я в Домініканському Домі Студій (Dominican House of Studies) у Вашінґтоні ОК. Він закінчив чотирирічну програму у три роки і отримав ступінь магістра богослов’я “cum laude” у травні 2002 року.

Всечесніший отець Андрій був висвячений на піддиякона у травні 1998 року і дияконом у листопаді 1999 року Митрополитом Степаном Суликом. Священичі свячення він прийняв з рук Митрополита Стефана Сороки у грудні 2001 року в Катедрі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у Філадельфії.

По закінченні богословських студій, його було призначено адміністратором церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Ню Бронсвік (2002-2003; 2004-2005), церкви св. Михаїла Архистратига у Гилсборо, та на короткий час адміністратором церкви Непорочного Зачаття у Гилсайді, у штаті Ню Джерзі.

Восени 2005 року всечесніший отець Андрій повернувся до Католицького Університету Америки у Вашінґтоні ОК, вивчати канонічне право. У травні 2008 року він отримав ліцензіат в канонічному праві, захистивши дисертацію про патріарший трибунал.

Починаючи з весни 2008 року він служить парохом в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Редінґ, штат Пенсильванія, де недавно успішно переніс парафію на нове місце і приміщення. Він також служить в церкві св. Апостола Андрія в Ланкастері, штат Пенсильванія, новоствореній місійній парафії, яку він започаткував у лютому 2013 року.

Posted in .