Єпископ помічник

Преосвященний Іван Бура Єпископ помічник Філадельфійської Архиєпархії

Владика Іван Бура народився 12 червня 1944 р. в Вегелєбені, Німеччина, в родині Григорія та Марії Бура.  Емігрувавши до США, члени родини стали парафіянами української католицької церкви святих Петра й Павла в м Джерзі Ситі, Н.Дж. Після закінчення у 1959 р. середньої школи вступив до Малої семінарії святого Василія Великого у Стемфорді, Кон. Упродовж 1965-1970 рр. вивчав богослов’я в Українській Католицькій Семінарії св. Йосафата в Вашінгтоні, та в Католицькому Університеті Америки, де отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук та бакалавра богослов’я.

Рукоположений на священика 14 лютого 1971 р. Митрополитом Амврозієм Сенишиним в Катедрі Непорочного Зачаття в Філадельфії. Служив в Катедрі у 1971 р.

З 1971 по 1972 рр. викладав релігію в Малій Семінарії св. Василія в Стемфорді, а в 1971-75 рр. – українську мову. Був віце-ректором Малої Семінарії.

Інші служіння:  1975-76 рр. – адміністратор церкви св. Йосафата в Трентоні;

1976-80 рр. – адміністратор церкви св. Миколая в Маганой Ситі (повторно у 1983 р.);

1976-87 рр. – адміністратор церкви св. Михаїла в Шенандоа.

1987-97 рр – Ректор Української Католицької Семінарії св. Йосафата в Вашингтоні, ОК.

1997-2002 – парох церкви Святого Духа у Честері і церкви св. Миколая в Мілвілл.

2001 р. – парох церкви  св. Миколая в Вілмінгтоні, Пенс.

12 червня 1991 р. – Святіший Отець Іван Павло ІІ іменував о. Івана Буру – монсеньйором.

3 січня  2006 р. Конгрегація у справах Східних Церков оголосила, що Папа Венедикт 16  благословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і проголосив Монсеньйора Івана Буру титулярним Єпископом міста Ліміси і Єпископом–Помічником Філадельфійської Архиєпархії.  Архиєрейська хіротонія Преосвященного Владики Івана відбулася 21 лютого 2006 р. в Українській Католицькій Катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії.  Головним святителем був Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, а співсвятителями – Високопреосвященний Митрополит Архиєпископ Філадельфійський Стефан Сорока та Преосвященний Владика Михаїл Кучм’як, єпископ-емерит.