Єпископи помічники

Високопреосвященний Іван Бура Єпископ-помічник

Владика Іван Бура народився 12 червня 1944 р. в Вегелєбені, Німеччина, в родині Григорія та Марії Бура.  Емігрувавши до США, члени родини стали парафіянами української католицької церкви святих Петра й Павла в м Джерзі Ситі, Н.Дж. Після закінчення у 1959 р. середньої школи вступив до Малої семінарії святого Василія Великого у Стемфорді, Кон. Упродовж 1965-1970 рр. вивчав богослов’я в Українській Католицькій Семінарії св. Йосафата в Вашінгтоні, та в Католицькому Університеті Америки, де отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук та бакалавра богослов’я. Рукоположений на священика 14 лютого 1971 р. Митрополитом Амврозієм Сенишиним в Катедрі Непорочного Зачаття в Філадельфії. Служив в Катедрі у 1971 р. З 1971 по 1972 рр. викладав релігію в Малій Семінарії св. Василія в Стемфорді, а в 1971-75 рр. – українську мову. Був віце-ректором Малої Семінарії. Інші служіння:  1975-76 рр. – адміністратор церкви св. Йосафата в Трентоні; 1976-80 рр. – адміністратор церкви св. Миколая в Маганой Ситі (повторно у 1983 р.); 1976-87 рр. – адміністратор церкви св. Михаїла в Шенандоа. 1987-97 рр – Ректор Української Католицької Семінарії св. Йосафата в Вашингтоні, ОК. 1997-2002 – парох церкви Святого Духа у Честері і церкви св. Миколая в Мілвілл. 2001 р. – парох церкви  св. Миколая в Вілмінгтоні, Пенс. 12 червня 1991 р. – Святіший Отець Іван Павло ІІ іменував о. Івана Буру – монсеньйором.

3 січня  2006 р. Конгрегація у справах Східних Церков оголосила, що Папа Венедикт 16  благословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і проголосив Монсеньйора Івана Буру титулярним Єпископом міста Ліміси і Єпископом–Помічником Філадельфійської Архиєпархії.  Архиєрейська хіротонія Преосвященного Владики Івана відбулася 21 лютого 2006 р. в Українській Католицькій Катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії.  Головним святителем був Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, а співсвятителями – Високопреосвященний Митрополит Архиєпископ Філадельфійський Стефан Сорока та Преосвященний Владика Михаїл Кучм’як, єпископ-емерит.

Високопреосвященний  Андрій Рабій Єпископ-помічник

Всечесніший отець Андрій Рабій народився 1 жовтня 1975 року, у місті Львові, Україна. Його батьки, Антон та Ірина Рабій проживають у селі Зимна Вода, Львівської області. В нього є молодший брат, Віталій, одружений з Іриною. У них є двоє дітей, Андріан та Юліана, і проживають в Україні.

Всечесніший отець Андрій закінчив Зимноводівську середню школу #1, у Львівській області. Восени 1992 року він поступив до Івано-Франківської семінарії, де два роки вивчав філософію. У серпні 1994 року він приїхав до Сполучених Штатів Америки продовжити студії в Українській Католицькій семінарії св. Йосафата і навчатися на Католицькому Університеті Америки (The Catholic University of America) у Вашінґтоні, ОК. Закінчивши один рік вивчення англійської мови у Митропольному Коледжі при Католицькому Університеті, він був зарахований студентом на філософський та релігієзнавчий факультети того ж університету. У травні 1999 року він отримав ступінь бакалавра філософії.

У вересні 1999 року отець Андрій став студентом богослов’я в Домініканському Домі Студій (Dominican House of Studies) у Вашінґтоні ОК. Він закінчив чотирирічну програму у три роки і отримав ступінь магістра богослов’я “cum laude” у травні 2002 року.

Всечесніший отець Андрій був висвячений на піддиякона у травні 1998 року і дияконом у листопаді 1999 року Митрополитом Степаном Суликом. Священичі свячення він прийняв з рук Митрополита Стефана Сороки у грудні 2001 року в Катедрі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у Філадельфії.

По закінченні богословських студій, його було призначено адміністратором церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Ню Бронсвік (2002-2003; 2004-2005), церкви св. Михаїла Архистратига у Гилсборо, та на короткий час адміністратором церкви Непорочного Зачаття у Гилсайді, у штаті Ню Джерзі.

Восени 2005 року всечесніший отець Андрій повернувся до Католицького Університету Америки у Вашінґтоні ОК, вивчати канонічне право. У травні 2008 року він отримав ліцензіат в канонічному праві, захистивши дисертацію про патріарший трибунал.

Починаючи з весни 2008 року він служить парохом в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Редінґ, штат Пенсильванія, де недавно успішно переніс парафію на нове місце і приміщення. Він також служить в церкві св. Апостола Андрія в Ланкастері, штат Пенсильванія, новоствореній місійній парафії, яку він започаткував у лютому 2013 року. У вівторок, 8 серпня 2017 року, Святіший Отець Франциск, Пара Римський, призначив всечеснішого отця Андрія Рабія єпископом-помічником Філадельфійської Української Греко-Католицької Архиєпархії.