Підтримаймо утвердження нашої Церкви на Волинській землі

Сто сімдесят років тому Українська Греко-Католицька Церква на Волині була брутально знищена московською царською владою, яка на початку 19 століття окупувала ці терени. І лише в наш час, коли Україна намагається повернути собі повноцінну незалежність, відбувається поступове, але невпинне повернення нашої Церкви на свої втрачені під займанщиною території.

Поступово в різних містах Волині зорганізовуються парафії. Ці перші паростки розвою нашої Церкви є фінансово і матеріально слабкими, але їхня віра й надія на Боже Провидіння творять чуда.
У 2006 р. була зареєстрована перша греко-католицька громада Вознесіння Господнього у м. Дубно Рівненської області. Сьогодні ця порівняно нечисельна парафія нараховує 140 чоловік. Але їхні досягнення вражають. За цей час вони побудували дерев’яний храм, парафіяльний будинок і облаштували прицерковну територію, де інсталювали Хресну Дорогу, встановили пам’ятні знаки комуністичним Голодоморам в Україні та Небесній Сотні. Сьогодні цей храм і прилегла територія стали справжнім місійним центром міста Дубно.
Для закріплення своїх досягнень у духовному і моральному поступі громади і міста в 2013 р. при парафії був створений благодійний Фонд «Карітас-Дубно», завданням якого стала підтримка дітей знедолених і з особливими потребами: дітей інвалідів, дітей з кризових сімей та дітей сиріт, а в даний час особливо дітей, батьки яких загинули на війні на Сході України. Для них організовують різноманітні духовні й навчальні програми, творчі майстерні, безкоштовні табори, які провадять волонтери.
Фонд започаткував акцію «Шкільний портфелик», яку проводить у серпні перед початком навчального року. Вона полягає у зборі коштів для укомплектування шкільного портфеля для школярів з малозабезпечених сімей, в яких є 80 дітей.
Благодійну акцію «Святий Миколай іде до дітей» проводять у грудні також серед дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з дитячих будинків. Усього цим проектом охоплено 300 дітей.
А перед Великоднем проводять акцію «Великодній кошик». Взагальному лише на ці доброчинні проекти їм потрібно зібрати 130 760 гривень (приблизно 5,000 дол.)
Цього року молодь парафії започаткувала проект: «У пошуках талантів». Його мета не лише виявити і розвинути дитячі таланти, але й дати зрозуміти дітям, що Бог любить їх, і тому наділяє талантами, якими вони покликані ділитися з людьми. Для здійснення цього проекту парафії треба зібрати 38 116 гривень (приблизно 1,500 дол.)
Бажаючих долучитися до цих програм було так багато, що гостинна парафія уже не могла вмістити всіх. Щоб охопити всіх охочих, небайдужі люди помогли парафіяльному Фонду викупити просторе приміщення, яке, однак, перебуває в занедбаному стані. Воно потребує значних вкладень в ремонт і на облаштування різними засобами (а це 113 625 гривень, або приблизно 4, 400 дол.) для ефективного використання під духовні й виховні програми парафії та її Фонду. Усі ремонтні та відновлювальні роботи парафіяни і члени Фонду розпочали робити своїми силами. Але Фонду найперше вкрай необхідна фінансова допомога на придбання будівельних матеріалів. Тому вони разом зі своїм парохом церкви Вознесіння Господнього о.Романом Бобесюком звертаються до сердечних жертовних людей з проханням помогти їм зібрати необхідні кошти. За їхніми скромними підрахунками вони потребують щонайменше 150 000 гривень (приблизно 5,800 дол.) на самі необхідні будівельні матеріали, як от цемент, шпаклівка, клей, фарби. Закінчення ремонту є пріорітетом на даний час.
Парох церкви отець Роман просить не залишатися байдужими до їхніх потреб і не дати перерватися місійному проекту Фонду: «Бог багатий милосердям», щоб обездолені діти не відчули ще раз, що вони відкинуті й занедбані. Простягнути руку помочі цим дітям в Україні – означає докластися до розвою нашої Церкви на цих теренах і забезпечити майбутність Української Держави.
Це є дуже поважний і потрібний проект, який дуже допоможе у встановленні і розвитку діяльності нашої Церкви в регіоні. Було б прекрасно зібрати принаймі 5 800 доларів на закінчення ремонту і можливо на закупівлю меблів та необхідних речей для цього центру.
Усі пожертви на ці проекти Фонду в м. Дубно при парафії Вознесіння Господнього можна надсилати на адресу Канцелярії Філадельфійської Архиєпархії (810 North Franklin Street, Philadelphia PA 19123). Просимо чеки виписувати на Special Needs in Ukraine, з поміткою: м. Дубно. На всі пожертви буде видаватися довідка про відтягнення від податків.
Якщо Ви хочете допомагати Карітас-Дубно на постійній основі і напряму, прошу надіслати повідомлення на ukrmet@ukrcap.org i вишлю інформацію.
Наперед дуже вдячний Вам за час, доброту та щедрість!

+Високопреосвященний Андрій Рабій Апостольський Адміністратор Філадельфійської Української Греко-Католицької Архиєпархії

Posted in .