Апостольський адміністратор

Високопреосвященний Андрій Рабій Апостольський Адміністратор Філадельфійської Української Греко-Католицької Архиєпархії

Всечесніший отець Андрій Рабій народився 1 жовтня 1975 року, у місті Львові, Україна. Його батьки, Антон та Ірина Рабій проживають у селі Зимна Вода, Львівської області. В нього є молодший брат, Віталій, одружений з Іриною. У них є двоє дітей, Андріан та Юліана, і проживають в Україні. Всечесніший отець Андрій закінчив Зимноводівську середню школу #1, у Львівській області. Восени 1992 року він поступив до Івано-Франківської семінарії, де два роки вивчав філософію.

У серпні 1994 року він приїхав до Сполучених Штатів Америки продовжити студії в Українській Католицькій семінарії св. Йосафата і навчатися на Католицькому Університеті Америки (The Catholic University of America) у Вашінґтоні, ОК. Закінчивши один рік вивчення англійської мови у Митропольному Коледжі при Католицькому Університеті, він був зарахований студентом на філософський та релігієзнавчий факультети того ж університету. У травні 1999 року він отримав ступінь бакалавра філософії. У вересні 1999 року отець Андрій став студентом богослов’я в Домініканському Домі Студій (Dominican House of Studies) у Вашінґтоні ОК. Він закінчив чотирирічну програму у три роки і отримав ступінь магістра богослов’я “cum laude” у травні 2002 року.

Всечесніший отець Андрій був висвячений на піддиякона у травні 1998 року і дияконом у листопаді 1999 року Митрополитом Степаном Суликом. Священичі свячення він прийняв з рук Митрополита Стефана Сороки у грудні 2001 року в Катедрі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у Філадельфії. По закінченні богословських студій, його було призначено адміністратором церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Ню Бронсвік (2002-2003; 2004-2005), церкви св. Михаїла Архистратига у Гилсборо, та на короткий час адміністратором церкви Непорочного Зачаття у Гилсайді, у штаті Ню Джерзі. Восени 2005 року всечесніший отець Андрій повернувся до Католицького Університету Америки у Вашінґтоні ОК, вивчати канонічне право.

У травні 2008 року він отримав ліцензіат в канонічному праві, захистивши дисертацію про патріарший трибунал. Починаючи з весни 2008 року він служить парохом в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Редінґ, штат Пенсильванія, де недавно успішно переніс парафію на нове місце і приміщення. Він також служить в церкві св. Апостола Андрія в Ланкастері, штат Пенсильванія, новоствореній місійній парафії, яку він започаткував у лютому 2013 року. У вівторок, 8 серпня 2017 року, Святіший Отець Франциск, Пара Римський, призначив всечеснішого отця Андрія Рабія єпископом-помічником Філадельфійської Української Греко-Католицької Архиєпархії.

У понеділок, 16 квітня, Ватиканська Служба новин оголосила, що Святіший Отець прийняв резиґнацію по стану здоровя Кир Стефана Сороки, Архиєпископа Філадельфії для Українців та Митрополита Української Греко-Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки. Папа Франциск проголосив Філадельфійську Архиєпархію “sede vacante”. Владика Андрій Рабій призначений Папою Франциском Апостольським Адміністратором Філадельфійської Української Греко-Католицької Архиєпархії до призначення нового Архиєрея.