ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ
ІЄРАРХІВ УКРАЇНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ США НА ПИЛИПІВКУ

ВСЕЧЕСНІШОМУ ДУХОВЕНСТВУ, ПРЕПОДОБНОМУ МОНАШЕСТВУ, СЕМІНАРИСТАМ, НАШИМ ДОРОГИМ ВІРНИМ УКРАЇНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ

Слава Ісусу Христу!

Ми наближаємося до “Пилипівки” або Різдвяного Посту, який починається 14 листопада та є часом приготування до Празника Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Ми знову є запрошені вийти на зустріч Еммануїла, щоб вітати Його серед нас! Через сорок днів святкуватимемо Різдво нашого Господа. На Утрені Різдва співаємо:

Христос народжується, славте! Христос із небес – зустрічайте! Христос на землі – бадьортеся! Співай Господеві, вся земле, і весело заспівайте, люди, бо він прославився! (Канон Утрені Різдва, Ірмос 1)

Як нам слід приготуватися до зустрічі з Господом? Як ми прославлятимемо Його? Чи цей Різдвяний час стане часом духовного збагачення для кожного з нас?

Для належного приготування до зустрічі з Христом у цей славний празник, Мати Церква дає нам сорокаденний час для того, щоб ми намагалися жити нашим християнським покликанням, поглиблювати Слово Боже, проводити молитовне життя у спільноті та особисто, виконувати діла милосердя як у Церкві так і у світі. Ці три аспекти описують наше покликання, як християн, так цілої Церкви.

Якщо кожна парафія є покликана стати місцем зустрічі з живим Христом, то Христос Вчитель повинен стане центром нашого життя та життя парафіяльної спільноти. Це час, коли ми повинні присвятити для читання Святого Письма та роздумів над ним. Ми покликані вивчати Божу правду, основи християнської віри та християнського життя.

Збираючись на спільне ‘ломання хліба’, яким є Євхаристійна Жертва, ми духовно з’єднані, беремо участь у Христовій жертві, яка приноситься Богові Отцеві за нас і через нас. Євхаристія є центром християнського життя. Парафія – це спільнота зібрана для ‘ломання хліба’, тобто для Євхаристійної жертви. Євхаристія є кульмінацією парафіяльного життя та джерелом духовного благословення. Запросімо друзів чи сусідів до спільної участі з нами у літургічних богослуженнях у нашій парафії.

Протягом цього часу, ми, як особисто, та, як члени спільноти, покликані молитися за себе, за інших, жертвувати себе Богові, прощати інших та просити Господа про прощення, благословити Його та бути благословенням для інших.

Найважливішим є те, що ми усі покликані прямувати до святості, бути святими людьми. Що це означає? У парафіяльному житті, усі богослуження та літургічні практики, молитовне життя допомагають освячувати час та місце, у якому ми знаходимося, і ми самі освячуємося разом із жертвою, яка приноситься Богові. Тому під час приготування до приходу Господа, нам слід уникати гріхів, зростати у чеснотах поміркованості, чистоти тіла та душі, відповідно до кожного стану життя.

Ми також є покликані дивитися не лише на себе але на потреби інших, служачи тим, хто найбільше цього потребує. Протягом Пилипівки, знайдімо у нашій парафії того, кому потрібна допомога та послужімо йому. Ми можемо відвідати хворих, допомогти бідним, нагодувати голодних, піклуватися про сироту, підтримати несправедливо утиснених, умиротворити та розрадити сумних. Все це можна виконати у нашій спільноті, де ми живемо та працюємо, оскільки, серед нас є багато потребуючих.

Тому разом розпочинаймо цей час приготування у молитві, у розважанні над Словом Божим, у жертовному служінні один одному та у довір’ї до Бога! Тоді радісно зустрінемо Бога серед нас!

+Високопреосвященний Стефан Сорока

Митрополит Української Католицької Церкви у США

Архиєпископ Філадельфіийський для Укpаіїнців

+Преосвященний Павло Хомницький, ЧСВВ