Архиєпископ Борис відвідав Париж дорогою до Філадельфії

Третього липня, вперше з моменту переїзду до Філадельфії у травні 2019 року, митрополит Борис прибув до Франції.

У неділю, день після прильоту до Парижа, архиєпископ очолив Божественну Літургію у катедрі святого Володимира Великого у Парижі. Після Богослужінні, митрополит Борис виступив перед парафіянами та усіма присутніми з короткою доповіддю на тему “Церква після пандемії COVID-19”. У своєму слові архиєпископ поділився своїми особистими пережиттями, а також думками про те, які зміни очікують Церкву у пост-пандемічну епоху. Після доповіді у приміщеннях катедри також відбулося невеличке прийняття, де всі бажаючі могли поспілкуватися з колишнім єпархом паризької єпархії святого Володимира Великого.

Наступні дні візиту митрополита були наповнені зустрічами. В понеділок він відвідав Католицький інститут Парижа, де навчаються українські семінаристи. У вівторок зустрітися з владикою Борисом приїхали священники з Франції та Бельгії. День пройшов у чудовій невимушеній атмосфері, приємних розмовах та діленні гарними новинами. У середу митрополит разом з владикою Глібом Лончиною, апостольським адміністратором єпархії святого Володимира Великого, нанесли візит голові Конференції єпископів Франції Еріку Мулен де Бофорт, а ввечері зустрілися з українською спільнотою.

Наступним етапом перебування Митрополита у Франції стала поїздка на Мон-Сен-Мішель – острів, який розташований у регіоні Нормандії. Першою зупинкою в часі цієї короткої подорожі був Шартр, де митрополит Борис, владика Гліб та кілька людей, що вирушили разом з ними у подорож,  помолилися Божественну Літургію у крипті. Після цього відбулася екскурсія та відвідини виставки сучасного мистецтва корейського ченця Кім Ен Чжуна, який якраз був присутній на виставці. У цей же день увечері, після прибуття до Мон-Сен-Мішель, група мала можливість відвідати чудово освітлене абатство.

Наступного дня митрополит Борис, єпископ Гліб та решта подорожуючих взяли участь у екскурсії, після якої помолилися у латинську месу з ченцями та сестрами – монастирськими братствами Єрусалиму. Врешті група повернулася до Парижа.

В останні два дні у Франції архиєпископ Борис планує відвідати сестер Непорочного Зачаття в Парижі та відвідати Сенліс, місто, де жила Анна Київська, королева Франції та дочка Ярослава Мудрого. Там він очолить недільну Божественну Літургію та зустрінеться з громадою української парафії святих Бориса та Гліба.

У понеділок вранці митрополит Борис покине Європу та повернеться до Філадельфії.