Єпископ Андрій Рабій відвідав Академію Св. Василія Великого

У понеділок, 29-го жовтня 2018 року, Український Католицький Археопархіальний Апостольський Адміністратор Єпископ Андрій Рабій здійснив офіційний візит до Академії Святого Василія Великого, однієї із чотирьох Василіянських інституцій, які він відвідав в цей ранок (також Менор коледж, монастир Сестер ордена Святого Василія Великого, і Василіанський Центр Духовності). Єпископ Андрій, котрий служить Адміністратором Української Католицької Архиєпархії, аж до оголошення нового Митрополита,  прибув з провінційною настоятелькою Сестрою Доротєю Анною Бусовською, ЧСВВ, василіанським капеляном Мнср. Петром Васлом, і о. Степаном Глушаком, який разом з дружиною Жанною відвідує Сполучені Штати із України.

Єпископа Андрія привітали традиційним українським звичаєм хлібом та сіллю, а також словами вітання, запропонованими чотирма членами українського товариства Академії та шістьма старшими ученицями Студентської Ради. Вони представляли цілу громаду Академії Святого Василія разом з директоркою Конні Д’Анджело, які були дуже  раді спільним днем з одним із важливих пастухів Української Католицької Церкви у Сполучених Штатах.

У кожній клясі, котру єпископ Андрій відвідав, його привітали традиційним “Слава Ісусу Христу”. Єпископ взяв час, щоб порозмовляти з ученицями, запитати їх про їхні заняття та теми навчання, шукати вступну інформацію про навчальний плян, позаклясну роботу та шкільне життя, а також ділитися власними зворушеннями із студентками. Ученицям було приємно поділитися думками про їх вивчення богослов’я, американської історії, латинської мови – разом із співом канту та промовлення Аве Марія – та пояснення картин, які вони створювали у своїй клясі мистецтва. У кімнаті фізики єпископ Андрій спостерігав над великим набором інструментів та предметів, якими використовуються в лабораторних компонентах вивчення фізики.

Останньою зупинкою шкільної екскурсії стала красива спокійна каплиця  Академії, яка огортається іконами, що втягають людину прагнуючу духовного перепочинку. Мнср. Васло, сестра Доротея Анна та пані Д’Анджело мали можливість поділитися з єпископом духовними напрямними, які існують для всієї громади Святого Василія, від введення нового факультету до відпустів, які відбуваються щорічно для учениць кожного року навчання.

Єпископ Андрій навіть мав можливість відвідати кафетерію і відчути приємне спілкування студентів, будучи в цікавому товаристві із смачним обідом. По суті, відвідини Владикою Андрієм були прекрасною можливістю для студенток Академії Святого Василія поділитися з єпископом, як Академія представляється унікальною обстановою, яку багато студенток вважають своїм «домом поза домом». Відходячи із школи, Єпископ Андрій ще познайомився  ​​фотографічною експозицією “Стовпи успіху”, ефективне візуальне представлення випускниць Академії Святого Василія, які виходять у світ з великими  стараннями та виконаннями добра. Благословення єпископа Андрія та гарні побажання до успіху в школі та їхньому житті залишили учeниць твердженням про всі свої повсякденні зусилля.

Далі в денному порядку була екскурсія в Менор Коледж. Почавши в Центрі Вивчення Української Спадщини, Христина Прокопович, куратор Центру, провіла Владику із гостями різними експонатами та артефактами. Далі, Алисон Муц, деканка студентів, проводила Єпископа Андрія в мандрівці по академічному будинку та Базиліаду, в якому знаходяться бібліотечні та адміністративні приміщення.

Після обіду в монастирі, турне продовжувалося із оглядом Василіанської Кімнати Спадщини Сестер Василіанок, та Василіянським Духовним Центром. Всі були глибоко зворушені прихильністю єпископа.