Доктор Джордж Вейґел запропонує лекцію на тему: «Свідчення двадцятого століття і завдання двадцять першого: східні католики і Вселенська Церква», неділя, 2 червня, о 4:30 дня;

Презентацією розпочнеться тиждень особливих заходів молитви, святкування, єднання та місії розгортання – «Від серця до серця», якими розпочнеться служіння Архиєпископа Бориса Ґудзяка, 7-го Митрополита Архиєпископа Української Католицької Архиєпархії Філадельфії.

Філадельфія, Пенс. – У неділю, 2 червня, о 4:30 дня, д-р Джордж Вейґел, високоповажний старший член Вашінгтонського Центру етики та державної політики, представить в Українській Католицькій Архиєпархії Філадельфії лекцію: «Свідчення двадцятого століття і завдання двадцять першого: східні католики і Вселенська Церква».

Презентацією д-ра Вейґела розпочнеться тиждень особливих заходів молитви, святкування, єднання та місії розгортання – «Від серця до серця», якими розпочнеться служіння Архиєпископа Бориса Ґудзяка, 7-го Митрополита Архиєпископа Української Католицької Архиєпархії Філадельфії.

Запрошуємо зацікавлених осіб на цю інформативну доповідь д-ра Вейґела, католицького богослова й одного з провідних інтелектуалів Америки. Він є високоповажним старшим членом Вашінгтонського Центру етики та державної політики, де займається католицькими студіями. Він є автором понад двадцяти книжок, таких як: Witness to Hope: The Biography of Pope John Paul II (1999), The End and the Beginning: Pope John Paul II—The Victory of Freedom, the Last Years, the Legacy(2010), and The Fragility of Order: Catholic Reflections on Turbulent Times (Ignatius Press, 2018); а також удостоєний дев’ятнадцяти почесних докторатів в галузі богослов’я, філософії, права і гуманітарних наук.

В час, коли 18 лютого 2019 р. було оголошено, що Папа Франциск підтвердив вибір Єпископа Бориса новим Митрополитом Архиєпископом Української Католицької Архиєпархії Філадельфії, д-р Вейґел написав спогад про те, як у середині 80-тих років вони з дружиною були запрошені на хрестини. Під час прийняття його познайомили з молодим чоловіком, який працював у Гарварді над докторатом з історії Церкви. Вони розговорилися і через 20 хвилин він отримав дуже незвичне відчуття, що з Борисом Ґудзяком вони стануть довгочасними близькими приятелями. Тоді він ще нічого не знав про життя Борис, ані який сценарій готує йому життя. Син українських емігрантів, які після Другої світової війни втекли до Америки від переслідувань на Батьківщині, Борис зростав у Серакюзах, Н.Й., уявляючи себе майбутньою зіркою національного баскетболу. Виявивши, що його наміри не здійсняться, він змінив свої життєві плани і завершив навчання зі ступенями з історії та богослов’я. Останню освіту він отримав у Римі, частково, за особистими настановами прославленого Кардинала Йосифа Сліпого, вигнанця, Глави Української Греко-Католицької Церкви, якого витягнув з ГУЛАГу Папа Іван ХХІІІ, і який став взірцем для «Папи зі Сходу» в новелі Моріса Веста «Взуття рибалки».

Свій спогад доктор Вейґел завершив словами: «З поверненням додому, мій друже. Ми благословенні твоєю присутністю посеред нас».