Пожежа знищила українську католицьку церкву; Покрову Пресвятої Богородиці (Св. Марії) в Картерет, Н. Дж.

Пожежа знищила українську католицьку церкву

Покрову Пресвятої Богородиці (Св. Марії) в Картерет, Н. Дж.

Картерет, Н. Дж. – Пізно ввечері у вівторок, 27 листопада, отець Василь Владика і його сім’я, що перебували в парафіяльному домі поряд з церквою,  раптом відчули запах диму, наче щось горить. З другого поверху  будинку вони побачили вогонь, що охопив праву сторону церкви.

Так отець Василь Владика раптом усвідомив, що   його церква, в якій він відправив незчисленну кількість Божественних літургій, приймав нових парафіян  через таїнства втаємничення, благословляв коронуванням нові сім’ї, вислуховував каяників, що шукали прощення в таїнстві сповіді, проводжав вірних, покликаних до дому Господнього в останню земну дорогу, охоплена нищівним вогнем, а все що він міг – з жахом спостерігати за руйнуваннями.

Церква Святої Марії, що знаходиться на Рузвельт Авенью з часу її будівництва українцями католиками в Мідлсекс Каунті в Ню Джерзі в 1954 р. , була знищена потужною пожежею. Тепер вона стоїть з розбитими вікнами і дірою в даху, через який пожежники намагалися приборкати вогонь.

На щастя, ніхто з людей не постраждав, але дім Господній зазнав непоправних втрат.

Пожежа спалахнула приблизно в 10 год. вечора з правого боку будівлі в закритому приміщенні між поверхами, звідки перекинулася на фронтон і з нього на церковний дах, повідомив голова пожежного департаменту Картерету Марк Груска.

Пожежні команди з кількох містечок допомагали пожежникам з Картерету гасити вогонь.

Причина пожежі не виглядає підозрілою, хоч розслідування ще триває, зазначив пан Груска в середу ввечері.

У церквіи велика частина підлоги від самої пивниці, а також більшість внутрішніх стін та розписи на них повністю знищені вогнем, так що залишилися лише обгорілі дерев’яні стояки.

У середу Єпископ Андрій Рабій, Апостольський Адміністратор Філадельфійської Архиєпархії, виїхав до Картерету, щоб зустрітися з отцем Василем Владикою, підтримати отця, оцінити втрати, що їх зазнала 64-річна церква,  й обговорити необхідну допомогу парафії, щоб вона могла розпочати служби, якщо потрібно то знайти нове місце для служіння, поки буде прийняте рішення щодо відновлення чи перебудови храму.

Єпископ Андрій зауважив, що вони втратили все – ризи, літургійні книги, ікони, чаші – усе, крім своєї віри.

Уже кілька церков в околиці запропонували свої храми для тимчасового служіння парафії святої Марії, щоб вони могли залишатися однією парафіяльною родиною.

Впродовж середи парафіяни і сусіди приходили, щоб поглянути на сумний вигляд того, що ще недавно було величною спорудою, а тепер лякає чорними плямами, розбитими вікнами і запахом обвугленого дерева, що розноситься околицею.

Багато хто замислився над тим, що церква значила для них і їхніх родин впродовж років.

«Зараз наша парафія дуже невелика, менше половини того, що було», – каже Стефанія Глущик. – «Це буде важка дорога».

«Це найважливіше, бо нас вже небагато залишилося, тому  це згуртувало нас», – сказала парафіянка Лідія Сінгура.

Мер Картерету пан Данієль Рейман прибув на місце пожежі, щоб підтримати парафію. Він виставив на містечкову веб-сторінку  фото церкви і поінформував жителів про можливість надання  фінансової підтримки через Carteret Business Partnership.

Єпископ Андрій Рабій попросив усі парафії оголосити окрему збірку  для парафії Святої Марії  на всіх Божественних літургіях 8-го і 9-го грудня.   У цей період добродійності  він попросив усіх бути щедрими в підтримці своїх братів  і сестер в Христі з Картерету, які переживають трагічний час втрати свого духовного дому.

Також Владика Андрій попросив помолитися за отця Василя Владику, його родину та парафіян церкви Покрову Пресвятої Богородиці.

Церква знаходиться за адресою: 719 Roosevelt Avenue, Carteret, NJ 07008.