У неділю 25 серпня, п’ятеро Єпископів будуть відправляти Божественну літургію під час щорічної молитовної Марійської прощі в Централії, Пенс.

Централія, Пенс. – 25 серпня у храмі  й на посілості церкви  Успення Пресвятої Богородиці, що розташована на самій вершині гори й наче споглядає на покинуту й обезлюднену Централію, п’ятеро єпископів разом з прочанами будуть молитися під час четвертої щорічної Марійської прощі заклику до молитви.

З 11-ої год. ранку відбудеться молитва третього часу і хор українського католицького Крайового Собору Пресвятої Родини буде співати традиційні Марійські гимни.

О 12 год. в полудень Митрополит-Архиєпископ Борис Ґудзяк, Українська Католицька Архиєпархія Філадельфії; єпископ Павло Хомницький, ЧСВВ, Стемфордська єпархія; єпископ Ronald W. Gainer, дієцезія Гарізбургу; єпископ Alfred A. Schlert,  дієцезія Аллентовну; Єпископ-помічник Філадельфійської Архиєпархії Іван Бура відправлять Божественну літургію.  Проповідь виголосить Митрополит Борис Ґудзяк. Співслужити їм  буде диякон Павло Споттс.  Співати на літургії будуть вірні під проводом пана Dennis Hardock, канторів з навколишніх парафій, члени хорів з парафії святого Миколая в Майнерсвілл, Пенс., та Собору Пресвятої Родини в Вашінгтоні, ОК.

Після Божественної літургії від церкви до каплиці вирушить процесія з іконою Почаївської Богородиці, яка  буде виставлена там для почитання.

О 2 год. пополудні відбудеться дискусія: «З багатьох – одна», – яку координуватиме Всечесніший Протопресвітер Іван М. Філдс, – про різні Церкви, від сходу до заходу, які складають одну святу католицьку апостольську Церкву.

Від 11-ої   до 3-ої год. дня священики будуть сповідати в різних точках на посілості церкви.

О 2: 30  пополудні перед коронованою історичною копією ікони  Почаївської Богородиці можна буде приєднатися до  Живої Вервиці.

О 3:30 пополудні перед святою плащаницею Успіння Пресвятої Богородиці  буде відспівано Акафіст до Богородиці.

О 4:30 пополудні біля Почаївської каплиці будуть благословляти релігійні речі.

О 5 год. вечора всі зберуться біля Почаївської каплиці на процесію зі свічками для перенесення  Ікони Почаївської Богородиці  до церкви і відправлення Молебня до Богородиці. На завершення Молебня відбудеться оливопомазання на оздоровлення душі й тіла.

Упродовж дня вірні будуть мати змогу молитися перед іконами Почаївської Богородиці, Богородиці Заступниці переслідуваних християн (благословенна папою Франциском) та Святою Плащаницею Успіння Пресвятої Богородиці.

Під час своїх відвідин парафії  в листопаді 2015 року, Блаженніший Верховний Архиєпископ Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви дивувався неперервній присутності Церкви в Централії.  Він також дізнався, що ця церква в вугільному регіоні виплекала чотирьох священиків та трьох богопосвячених сестер.

Патріарх Святослав відчув справжню благоговійність, якою була просякнута вся посілість церкви.  Його прагненням є, щоб усі віруючі приходили і переживали цю побожність, святість і супокій під час прощі до цього святого місця на горі.

Від візиту Патріарха і з заохочення Митрополита-Архиєпископа Стефана Сороки з Української католицької архиєпархії Філадельфії це місце було визначене святим місцем паломництва.

Перша проща відбулася в 2016 р. й історію про це  унікальне місце паломництва дізнався світ.  Вона стала історією з обкладинки в різдвяному номері Читацького дайджесту, а новини ББС в лютому 2018 р. зробили про нього репортаж.

Всечесніший отець Михайло Гатско, парох церкви, запрошує всіх віруючих приєднатися до єпископів та духовенства в день молитви й духовних благословень.

Вісім років тому, в неділю, 28 серпня 2011 року, Архиєпископ Сорока відправив Літургію та виголосив проповідь у церкві на столітній ювілей заснування парафії.

«Найголовніше, що я хочу, щоб ви відчули без слів», – сказав архиєпископ.  «Ця церква стоїть уже 100 років, не дивлячись на палаючі шахти і спорожніле місто, щоб нести світу послання: ми маємо бути подібними до Матері Божої, на чию честь названа церква, слугами для інших».

«Після ста років ви робите ту ж роботу, що й засновники парафії, ви служите іншим, ви сходитеся разом у важкий і радісний час».

Хоч місто Централія було знищенене підземними пожежами, що стало причиною від’їзду майже усіх жителів та зруйнування усіх будівель (за винятком кількох), величава біла будівля української католицької церкви Успіння з трьома блакитними  банями досі стоїть на вершині гори поглядаючи на колись квітуче місто, яким  воно було в час першої відправи, яка відбулася в 1912 р. після заснування парафії 15 серпня 1911 р..

Сьогодні, хоч місто й залишилося в минулому, церква є успішною парафіяльною родиною, з вірними, які під’їжджають до підніжжя гори в неділю та в святкові дні з навколишніх громад.

Паломники зможуть пригоститися стравами і напоями, які будуть продаватися впродовж дня. Паркування для людей з обмеженими можливостями буде доступне на території церкви.  Для решти  місце паркування приготовлено в місті звідки до церкви буде курсувати  автобус-шатл.

Захід відбудеться за будь-якої погоди.

Церва знаходиться за адресою: North Paxton Street, 2 Blocks North of Route 42 in Centralia, Pennsylvania.

Для ширшої інформації просимо звертатися до церковного приходства за № тел.: 570-339-0650.