Похоронні богослужіння за монсіньйором Леоном Мощаром в Перт Амбой, Нью Джерсі

В суботу, 25 вересня, владика Павло Хомницький очолив похоронні богослужіння за Монсіньйором Леоном Мощаром у храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Перт Амбой, Нью Джерсі. Отець Мощар походив з української парафії у Перт Амбої, проте своє священниче служіння здійснював у Стемфордській єпархії.

Разом з владикою Павлом молилися Митрополит Борис Ґудзяк, священники Філадельфійської Архиєпархії та Стемфордської єпархії та рідні і знайомі покійного. На похорон приїхали також сестри місіонерки з Філадельфії, адже отець Леон свого часу був духівником сестер-місіонерок у їхньому монастирі у Стемфорді, Конектикут.

Отець-мітрат Леон Мощар похований на українському цвинтарі Успіння Пресвятої Богородиці коло Перт Амбой.

Біографія

Отець Леон Мощар народився 19 листопада 1929 року у м. Перт Амбой, Нью Джерсі. Філософські студії отець Леон вивчав у Семінарії св. Василія Великого у Стемфорді, богословські студії здобував в Католицькому Університеті Америки у Вашингтоні, О.К. Там також він здобув науковий ступінь з Англійської філології та драматургії. Отець Леон продовжував навчання у галузі освіти у Університетах Фейрфілд та св. Івана.

Священичі свячення отримав 14 червня 1956 року у катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії з рук Архиєпископа Амврозія Сенишина, проте вже з 17 серпня 1956 року був інкардинований до Стемфордської єпархії, де почав викладати англійську мову у школі св. Василія Великого, м. Стемфорд. У 1964-1981 роках він був директором цієї школи, а також у 1969-1981 роках був ректором підготовчої школи св. Василія. Також він був ректором семінарій св. Василія Великого у Стемфорді та свщмч. Йосафата у Вашингтоні. Монс. Мощар був канцлера Стемфордської єпархії та редактором єпархіальної газети «Сівач».

Отець Леон Мощар служив на парафіях у Спрінґ Валі, Нью Йорк,  Нью Брітан, Конектикут, Астонія, Конектикут, та був настоятелем катедри св. Володимира у Стемфорді. Він також був капеланом для сестер-місіонерок у Стемфорді.

12 травня 1978 Папа Павло VI іменував отця Леона папським капеланом з титулом Монсіньойра, а папа Іван Павло ІІ іменував його папським шамберляном у 1992 році.

Помер Монс. Леон Мощар 21 вересня 2021 на 91 році життя у Стемфорді.