Мучеництво і диво: Архиєпископ Борис Ґудзяк виступив з презентацією для Філадельфійської капітули організації “Legatus”

13 липня архиєпископ Борис Ґудзяк взяв участь у щомісячному зібранні Філадельфійської капітули організації “Legatus” – міжнародної організації католицьких мирян. Зустріч розпочалася Божественною Літургією у східному обряді. Незважаючи на те, що для багатьох учасників це був перший досвід Візантійської Літургії, вони долучились до співу. Після Літургії Архиєпископ виступив з доповіддю про історію Української Греко-Католицької Церкви у ХХ столітті «Мучеництво та диво: надзвичайна історія Української Греко-Католицької Церкви».

У своєму виступі митрополит пояснив контекст негараздів, які пережили українці та інші нації в умовах тоталітаризму: голод, чистки, примусові виселення та релігійні переслідування. «Є глибокі шрами, які залишив тоталітаризм», — підкреслив митрополит Борис Ґудзяк.

«Ми живемо у час великої тривоги та страху. Багато разів у Писанні Ісус каже нам: «Не бійтеся», і я сподіваюся, що всі ми можемо повернутися додому з надією», — підкреслив Архиєпископ. Джерело надії, як він пояснив, ми можемо знайти в недавній історії Української Греко-Католицької Церкви, яка була незаконно ліквідована як структура в 1946 році, існувала під жорстоким переслідуванням у катакомбах протягом 44 років і відродилась під час розпаду Радянського Союзу.

«Я мав привілей пережити диво», — засвідчив митрополит Борис. Будучи молодим семінаристом, він навчався в Римі в Українському католицькому університеті, створеному патріархом Йосифом Сліпим, який провів 18 років у радянських концтаборах і був звільнений у 1963 році. Борис Ґудзяк також був у літаку разом із Блаженнішим Мирославом Іваном Любачівським під час його історичного повернення до України в 1991 році. Під час цього повернення додому, він був перекладачем для іноземних журналістів.

Архиєпископ Борис показав статистику, як Українська Католицька Церква в Україні змогла відновити та розвинути свої структури, відновити кількість духовенства та семінаристів, а також відбудувати втрачені та зруйновані церкви.

“Legatus” — це міжнародна організація католицьких мирян та мирянок, заснована Томасом Стівеном Монаганом, до складу якої входять керівники, президенти, керуючі партнери, власники бізнесу.