Митрополит Борис висловив співчуття з приводу упокоєння владики-емерита Северіяна Якимишина

Від імені єпископа-помічника владики Андрія Рабій, священників, монахів і монахинь та вірних Філадельфійської Архиєпархії митрополит Борис Ґудзяк склав найщиріші співчуття Апостольському Адміністраторові Нью-Вестмінстерської єпархії Української Греко-Католицької Церкви в Канаді Давидові Мотюку, попередньому її єпископові Кенетові Новаковському та настоятелям і братам Чину святого Василія Великого з приводу відходу до Дому Небесного Отця владики-емерита Северіяна Якимишина

“Будучи молодшим за віком, священством і єпископством від Спочилого Владики, я не мав привілею близько Його знати, проте спостерігав і подивляв Його енергійність і завзятість. Він жертовно працював задля добра парафій, на яких здійснював своє душпастирське служіння, Чину святого Василія Великого, до якого він увійшов молодим юнаком та залишався вірним, займаючи різні уряди і в Канаді, і в Римі, і, коли це стало можливо, допомагаючи відновлювати структури Чину в Україні після нищівних часів переслідувань, та у єпископському сані на заході Канади, де Українська Католицька Церква служить не лише нащадкам українських мігрантів, але й всім людям доброї волі”, — зазначив владика Борис у своєму листі.

Владика-емерит Северіан Якимишин, колишній правлячий архиєрей Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді відійшов до дому Небесного Отця 6 вересня 2021 року після хвороби.

Розпорядок похоронних богослужінь:

Середа, 15 вересня

19:00 – Монаший/священничий парастас у соборі Святої Євхаристії, Нью-Вестмінстер, Британська Колумбія.

Священникам, які планують взяти участь в поминальному богослужінні, слід заздалегідь сконтактувати з о. Михайлом Озоровичем. Колір риз – червоний.

Четвер, 16 вересня

10:00 – Заупокійна Божественна Літургія у парафії Покрови Пресвятої Діви Марії, Ванкувер, Британська Колумбія.

Священникам, які планують взяти участь у Літургії, слід заздалегідь сконтактувати з о. Йосипом Підскальним. Колір риз – червоний.

Владику Северіана Якимишина буде поховано на кладовищі святих Петра і Павла в Мундаре, Альберта. Погребенню слідуватиме заупокійна Божественна Літургія. Про день і годину погребення буде повідомлено згодом.

«Його служіння відзначалося великою ревністю у проголошенні Доброї новини, турботою про вірних єпархії. Цей архиєрей докладав усіх зусиль, щоб навіть найменші парафії мали свого душпастиря. Чимало покійний владика зробив для належного функціонування парафіяльного життя, запровадивши програму “Проєкт Надії”. Його увагою втішалися діти і молодь єпархії, для яких він у співпраці із сестрами організовував просвітницькі табори, школи. Тож можемо ствердити, що життя і служіння новопреставленого єпископа було цінним даром для нашої Церкви», – написав у листі-співчутті Блаженніший Святослав.

Владика Северіан Якимишин народився у 1930 році у провінції Альберта, у Канаді. У 1945 році вступив до новіціяту отців василіан, довічні монаші обіти склав у Римі в 1953 році. У травні 1955 року в Римі прийняв ієрейські свячення. Служив як парох у церквах у різних провінціях Канади, був наставником у вишкільному домі ЧСВВ в Мундаре, настоятелем монастиря Святого Йосафата в Оттаві, директором Літургійного товариства Святого Василія та директором видавництва отців василіан у Торонто. З 1979 до 1988 року року жив у Римі, був настоятелем у вишкільному домі та економом Генеральної курії УГКЦ у Римі. У 80-х та 90-х роках – генеральним консультором. Перебуваючи на служінні у Римі, сім разів відвідував Україну, допомагаючи відновлювати василіанські монастирі. Був духовником сестер служебниць Непорочної Діви Марії в Онтаріо, керував духовними реколекціями для священників, монашества, семінаристів та вірних в Канаді, США, Бразилії, Австралії, Англії, Франції, Німеччині, Італії, Польщі та Україні.

У 1995 році Северіан Якимишин був призначений єпископом Нью-Вестмінстерської єпархії для греко-католиків у Британській Колумбії, Юконі на Північно-Західних територіях Канади. У березні 1995 року у Ванкувері відбулася єпископська хіротонія владики Северіана; головним святителем був преосвященний Максим Германюк. 1 червня 2007 року папа Венедикт XVI прийняв зречення з уряду владики Северіана і його перехід на емеритуру.

.