Митрополит Борис Ґудзяк зустрівся зі священиками Стемфордської єпархії

Митрополит Борис Ґудзяк взяв участь у Днях духовенства Стемфордської єпархії, які проходили 5-7 жовтня на Союзівці (Центр спадщини Союзівки, український культурний центр розташований в окрузі Ольстер штату Нью-Йорк). 6 жовтня він поділився зі священиками візією душпастирського плану, який єпископи Української Католицької Церкви прийняли як загальний орієнтир розвитку на наступне десятиліття.

Архиєпископ Борис вважає, що душпастирське навернення, про яке Папа Франциск часто говорить і про яке Блаженніший Святослав згадував у своєму слові, присвяченому 10 -річчю його інтронізації на чолі Української Католицької Церкви, є осердям плану.

Розповідаючи про свої інтуїції та занепокоєння щодо нинішніх викликів, з якими стикається Українська Католицька Церква у всьому світі, митрополит Борис запропонував духовенству Стемфорда поглянути на саму суть християнської віри. «Для нас важливо повернутися до центральної віри нашої Церкви, до нашої ідентичності – ми у Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Це не метафора, не ідея, не механізм, а метафізична, богословська, особиста правда – ми з’єднані з Христом. Якщо ми віримо, що ми є частиною Христового Тіла і ми можемо жити, віддаючи іншим, нам нема чого боятися ».

Архиєпископ навів деякі тривожні статистичні дані. На кожного новохрещеного римо-католика в США припадає шість тих, хто відходить від Церкви. Схоже на те, що протягом наступних 20 років ми втратимо до 80% католицького населення США. “Ми, українці-католики, дихаємо тим же повітрям, що й наші брати римо-католики, і у нас більш-менш ті ж соціологічні проблеми”, — підкреслив він.

«Ми повинні розуміти, що відбувається, подивитися на це реалістично і зрозуміти як ми будемо протистояти Давайте подивимось на реалії та подумаємо, куди Бог нас кличе. Дивімося очима Ісуса, який намагається бути поруч, торкнутися і зцілити ».

«Наша надія на Господа, який увійшов у наше життя. Він власним прикладом показав, як бути з людьми. Я думаю, якщо б Він воплотився тепер у середовищі Української Католицької Церкви в США наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття, Він неодмінно приїжджав би до Союзівки», — закінчив жартом владика.

Після бесіди архиєпископ Борис відповів на запитання духовенства. Він закликав їх брати активну участь у глобальній дискусії Української Католицької Церкви. “Нам потрібно, щоб ваш голос був почутий у всій Церкві”, – підкреслив він.