Митрополит Борис Ґудзяк відвідав парафію в Балтиморі

26 вересня митрополит Борис Ґудзяк відвідав і очолив Божественну Літургію на парафії святого Архистратига Михаїла в Балтиморі, де служить о. Василь Сивінський.

«Ми живемо в непростий час – пандемії, яка забрала життя стількох людей, в час ізоляції, що впливає на психічний стан і старших, і молодих, час, у якому багато суму і самотності. І перед нами постає питання, чому ми в неділю приходимо до Церкви? Який зв’язок це має з сьогоднішніми викликами?», — звернувся владика до балтиморської громади.

Проповідник зазначив, що відповідь на це запитання знаходимо у недільному читанні (Покликання рибалок, Євангеліє від Луки). Зміна ставлення Апостола Петра до Христа відображається у двох словах, які він використовує, звертаючись до Ісуса — «Учителю» і «Господи». «Коли Ісус чинить диво, Петро усвідомлює, що Той – це не просто вчитель закону, а Господь. Євангеліє розповідає нам про те, як Бог зустрічається з людиною у її щоденних викликах і показує, що Він — Господь, якому підкоряються сили природи. Євангеліє – це не лише слово, навчання, а зустріч з живим Господом, який приходить у світ, входить у життя людини. Ми приходимо до церкви, служимо літургії, співаємо і одягаємо багаті ризи не заради традиції, а щоб зустрітися з Живим Богом», — наголосив владика Борис.

Після літургії о. Василь подякував Митрополитові за візит. «Гордість – то тяжкий гріх, але я пишаюся, що маємо такого провідника і духовного батька як ви. Не забувайте про нашу церкву і нашу громаду, яка Вас любить», — зазначив він

«Приємно і добре бути з вами у цій величавій церкві у місті, де була заснована перша дієцезія в США», — зауважив архиєпископ Борис.

Церква святого Архистратига Михаїла в Балтиморі заснована українськими мігрантами 1912 року. Марійка Качанюк, яка народилася в США, а її батьки приїхали до США після Другої світової війни, була свідком того як росла і розвивалася церква і громада. «Старі мігранти побудували гарну церкву і зал. Саме в тій церкві я брала шлюб. Але з часом церква потребувала дорогого ремонту, тому громада вирішила, що краще купувати землю і будувати більшу. Ми ніколи не мали такої великої церкви, але взялися до праці. Усі українці з околиць  з’їжджалися і допомагали. Тепер світ малий, молоді одружуються і роз’їжджаються. Громада зменшується, але ми підтримуємо і робимо, що можемо, бо це наша церква. Ми надією живемо», — розповіла пані Качанюк.

«В Америці, щоб підтримувати церкву, треба вміти робити пироги. Священник має показувати приклад, бути з людьми і працювати для людей. Найважливіше збудувати довіру», — зазначив отець Сивінський, який окрім громади в Балтиморі опікується невеличкою парафією святих Петра і Павла в Куртис Бей. Після літургії митрополит Борис коротко навідався до цієї парафії.