Духовенство Філадельфійської Архиєпархії зібралося в Лонг Бранч, Н.Дж., на щорічні духовні реколекції;

Духовні семінари були присвячені життю і праці Святої Терези з Калькути – Матері Терези

Лонг Бранч, Н. Дж., – З 17 по 20 вересня 2018 р. священики й диякони Української Католицької Архиєпархії Філадельфії разом з Єпископами Андрієм Рабієм та Іваном Бурою зібралися в Реколекційному Домі святого Альфонса на свої щорічні  духовні реколекції.

Провідником реколекцій був Всечесний о. Брайн Колодійчук, Отець Місіонер Милосердя.

Народжений в Вінніпегу, Канада, отець Брайн Колодійчук отримав бакалаврат з Філософії в Коледжі Торонтонського Університету, Канада, в 1977 р., і магістерку з філософії в університеті Манітоби, Канада, в 1981 р.;  магістерку з Богослов’я в Семінарії св. Йосифа в Данвуді, Н. Й., США, в 1985 р., і з філософії в галузі Організаційної Психології в Інституті Сайбрук, Сан Франциско, США, в 2001 р.

Починаючи з 1977 р. отець Колодійчук підтримував зв’язок з Матір’ю Терезою, а пізніше вступив до новоствореної групи контемплятивних братів, яку вона започаткувала. Опісля він приєднався до священичої гілки релігійної сім’ї Матері Терези, Отців Місіонерів Милосердя, яка була заснована в 1984 р. У червні  1985 р. він був рукоположений на священика в українській католицькій церкві св. Івана  Хрестителя в Нюарку, Н.Дж., США, Митрополитом-Архиєпископом Вінніпегу, Максимом Германюком, ЧНІ. У березні 1999 р. отець був призначений Постулятором у справі Беатифікації і Канонізації  Матері Терези з Калькути, і з радістю сприйняв вістку про її беатифікацію 19 жовтня 2003 р.  У липні 2004 р. він був призначений директором Центру Матері Терези, що займається продовженням справи канонізації Матері Терези з Калькути. Він був редактором і автором коментарів до книжки Матері Терези «Прийди і будь моїм світлом», опублікованої  видавництвом Даблдей 4 вересня 2007 р.

Завдяки своїй глибокій обізнаності з життям Матері Терези, святої Матері Терези з Калькути, він зміг поєднати її прижиттєву працю для бідних і помираючих з потребами духовенства і всіх християн служити бідним і потребуючим серед нас, перетворюючи їх на християн за Матеєм, розділ 25, «задовільняючи спрагу Ісуса».

Мати Тереза наголошувала на словах «Я спраглий», – з прохання Ісуса на Хресті в Велику П’ятницю – які стали постійним нагадуванням про мету Місіонерів Милосердя. «Ці слова викарбувані в кожній нашій каплиці, як нагадування – яка місія милосердя є тут: втамування спраги Ісуса в душах і любові, доброті й співчутті, делікатній любові».  З часу її заклику в 1946 р. служити найбіднішим з бідних, Мати Тереза настоювала, щоб Місіонери Милосердя були засновані для задоволення спраги Ісуса, і щоб цей пункт був включений в Основні  Правила нового релігійного чину: «Загальна мета Місіонерів Милосердя – задовільнити спрагу  Ісуса Христа на Хресті в Любові та Душах».

Під час конференцій було показано два фільми: «Мати Тереза» і «Мати Тереза: Спадок», створені Анною і Джанет Петрі.

Фільм «Мати Тереза» (1986 р.) розкриває образ Нобелівського лауреата Премії Миру 1979 р. – Матері Терези. Знятий впродовж 5 років у 10 країнах світу на 4 континентах, цей фільм слідував дорогою Матері Терези в найнебезпечніші куточки світу.  Від війни в Бейруті, до Гватемали, від зруйнованих вулиць Калькути до гето Південного Бронксу; фільм є переживанням шляху Матері Терези, яка переступала всі політичні, релігійні та соціальні перепони своєю працею любові.

«Мати Тереза: Спадок», – це драматична історія останніх днів Матері Терези, її раптової смерті й зворушливого похорону, на який зібралися бідні, владні й багаті з усього світу.

Духовенство щодня відправляло різні служби, включаючи утрені, вечірні, Божественні літургії. Єпископ Андрій Рабій і Єпископ Іван Бура були головними служителями на Літургіях.

У четвер за традицією була відправлена панахида за померлими єрархами і духовенством Філадельфійської Архиєпархії.

Після Панахиди Єпископ Андрій від імені усього духовенства Архиєпархії подякував отцю Колодійчуку за служіння провідником реколекцій, а отці заспівали йому традиційні «Многії Літа!»

Святе Миро посвячене Патріархом Святославом у Великий Четвер було роздане Єпископом Андрієм усім священикам. Це символізує літургійну єдність під проводом Патріарха Святослава, то ж усі Українські Католицькі Церкви в світі отримали Святе Миро посвячене Патріархом.

Часто, коли священики залишають свої парафії і їдуть на реколекції, вірні бажають їм гарного відпочинку, а по приїзді запитують – як вони відпочили.

Однак, реколекції не є відпочинком, але необхідними й навіть обов’язковими для духовенства, коли священики віддаляються від щоденних турбот і парафіяльних обов’язків і поринають в молитву, роздуми черпаючи духовне відновлення.

Ця концепція віддалення для духовного відновлення проглядається в житті Ісуса Христа, коли Євангелисти згадують, як Ісус після Його охрещення Йоаном піддалився в пустелю, де постив і роздумував 40 днів.

У 1520 році св. Ігнатій Лойола розвинув духовні вправи. Ці духовні вправи вплинули на розвиток реколекцій, особливо реколекцій духовенства як способу поглиблення свого зв’язку з Богом.

Під час щорічних реколекцій духовенство молиться за своїх вірних, і вірні також повинні молитися за духовне збагачення своїх священиків в часі реколекцій.