«Вервиця єднає»: парафія Архистратига Михаїла в Дженкінтаун, Пенс.,приєдналася до глобальної молитви

У суботу, 11 вересня, парафіяльна спільнота Архистратига Михаїла в Дженкінтаун, Пенс., на чолі з владикою Андрієм (Рабієм), єпископом-помічником Філадельфіїйської Архиєпархії, який тепер виконує обов’язки адміністратора цієї парафії, долучилися до ініціативи «Вервиця єднає». Цей медійний проект щоденно об’єднує в молитві вірних УГКЦ з різних куточків світу.

У своєму вітальному слові до молільників, владика Андрій пригадав вірним, що в цей день, за юліанським календарем, є свято Усікновення глави Івана Хрестителя. Архиєрей зазначив, що постать Івана Хрестителя і свято ставить перед вірними питання та вибір: жити за Євангелієм чи за власними похотями.

Після вступного слова, владика Андрій разом з присутніми у храмі та тими, хто долучився до молитви в прямому ефірі розпочали молитву на вервиці. Молільники розважали над Світлими таїнствами вервиці: Воскресіння Христове, Вознесіння, Зіслання Святого Духа, Успіння Пресвятої Богородиці та Увінчання в небі Пресвятої Богородиці. Завершили вервицю молитвою «Достойно».

Відтак, владика Андрій подякував дітям та парафіянам, які долучилися до молитви та усім, хто підключився до прямої трансляції в Україні та в світі. «Будьте певні, Господь дбає про нас, Він хоче нашого спасіння, Він хоче, щоб ми жили» підсумував архиєрей. На завершення єпископ-помічник Філадельфійський уділив усім благословення.

Про проект

«Вервиця єднає» є ініціативою спільної молитви на вервиці, яка покликана об’єднювати в молитві вірних УГКЦ по цілому світі о 20:00 за Київським часом. Проект розпочався 14 жовтня 2020 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, за юліанським календарем, з благословення Блаженнішого Святослава. Щоденно молитву провадять єпископи, священники, монахи та монахині з різних куточків України та світу. Кожного тижня є включення як з України так із-за кордону. З 28 березня 2021 року по неділях, замість молитви на вервиці, яка надалі триває з понеділка по суботу, вірні моляться Ісусову молитву. Першу Ісусову молитву в рамках цього проекту очолив Блаженніший Святослав. Автором проекту є о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ. Трансляція молитви є на YouTube-каналі та Facebook-сторінці Zhyve.TV (основний медіа-ресурс УГКЦ).

Про парафію

Парафія св. Архистратига Михаїла знаходиться в містечку Дженкінтавн, Пенс. (передмістя Філадельфії), є однієї з двох парафій Філадельфійської Архиєпархії, яка живе за юліанським календарем. На сьогоднішній день, адміністратором парафії є владика Андрій (Рабій), єпископ-помічник Філадельфійський. При парафії є багато спільнот: Матері в молитві, сестринство св. Анни та інш.