фільм-Митрополит Борис Ґудзяк: “Від серця до серця — це пропозиція постави”

Ukrainian Version:

Митрополит Борис Ґудзяк: “Від серця до серця — це пропозиція постави”

4 червня 2019 у контексті Тижня молитви, святкування, єдності та місії “Від серця до серця” у соборі Непорочного Зачаття в Філадельфії відбулася інтронізація владики Бориса Ґудзяка як сьомого архиєпископа Філадельфії та митрополита Української Греко-Католицької Церкви в США. З нагоди річниці початку служіння на “Живому Телебаченні” відбувся показ фільму “Від серця до серця”.

У 17-хвилинний фільм Петра Дідули увійшли церемонія інтронізації за участі Блаженнішого Святослава і майже половини єпископів Синоду УГКЦ, Папського Нунція архиєпископа Крістофера П’єра, кардиналів Нью-Йорка і Ньюарку, архиєпископа Філадельфії Чарльза Шапю, та ще 20 американських єпископів та інші події тижня “Від серця до серця”. Зокрема, можна побачити миттєвості  Дня молоді, конференції в Католицькому університеті Америки, зустрічі духовенства і монашества, знакової лекції Джорджа Вайґеля, символічної Служба зцілення, а також святкового барбекю і навіть імпровізованого чемпіонату з американського футболу. Також автор зібрав доволі широку мозаїку вражень і рефлексій учасників — різного віку, походження і мовної приналежності — місцевих, що готували свято, і тих, які тоді з’їхалися з різних куточків Північної Америки, Європи та України, щоб як висловилася одна з коментаторок “з любов’ю передати владику до Філадельфії”. Фільм показує зустріч світів, у яких жив і служив владика Борис Ґудзяк.

“Цей фільм, як і сам тиждень, який був нашою спільною з архиєпархіальною спільнотою візією, є пропозицією постави. Ми спільно шукаємо відповідь на запитання: як бути християнами, Церквою, східними католиками українського походження в динамічній культурі Америки ХХІ-го століття”, — зазначає митрополит Борис.

Він зауважив, що символічно, що показ фільму відбувається протягом тижня, коли ті християни, що слідують за григоріанським календарем вже відсвяткували неділю Зіслання Святого Духа, а ті — що за юліанським — Його очікують. “Бо остаточно наше служіння має бути Божою справою, а не нашою. Ми прагнемо відкритися на дари Святого Духа — мудрість, розум, раду, кріпость, знання, побожність і страх Божий, жити і ділитися ними так, щоб видимими були Його плоди — любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість”, — наголосив митрополит.

Рік, що минув, був для владики Бориса Ґудзяка роком знайомств і зустрічей — з парафіями, школами, молодіжними, громадськими організаціями, що представляють всі хвилі і покоління української еміграції. Поки не було карантинних обмежень, він відвідав 43 з 63 парафій Філадельфійської архиєпархії. “Я знайомлюся з Америкою XXI століття. Слід підкреслити, що позитивно і по-братерськи мене зустріли і приймають не лише вірні і в українській громаді, але й римо-католицькі єпископи, академічне середовище і загально-американські католицькі медіа”, — сказав архиєпископ.

Варто зауважити, що фільм “Від серця до серця” знятий у двох “дзеркальних” мовних версіях — українською і англійською. Його можна буде переглянути обома мовами на інтернет-ресурсах Філадельфійської архиєпархії.

You can also watch the Ukrainian version at Zhvye TV: