ПАЛКЕ ВІТАННЯ НАШОМУ НОВОМУ МИТРОПОЛИТОВІ-АРХИЄПИСКОПОВІ

Митрополит-Архиєпископ (емерит) Стефан Сорока

Чи не палало наше серце в нас у грудях, коли він промовляв до нас у дорозі та вияснював нам Писання? Коли я був єпископом-помічником у Вінніпезі та митрополитом-архиєпископом у Філадельфії, мій єпископський герб зображав палаюче серце, пригадуючи мені та усім – я служу закликові двох учнів на дорозі до Емаусу: “Чи не палало наше серце в нас у грудях, коли він промовляв до нас у дорозі та вияснював нам Писання?” (Лк 24:32) Ви пригадайте як ці учні поверталися з Єрусалиму спантеличені  та без надії. Воскреслий Христос придав їм Божий план в усьому, що сталося. Вони були надхнені розуміти Божі шляхи. Їхні відчуття напрямку та посвяти радикально змінилися Вони та усі учні Воскреслого Христа перейнялися палкою любов’ю до Бога та Його шляхів.

Як сердечно та тепло нам усім від заклику Владики Бориса Ґудзяка – “Від Серця до Серця” з нагоди його Інтронізації як нашого нового митрополита-архиєпископа Філадельфії. Він йде за стопами Ісуса Христа відновити наше палке розуміння Святого Письма. Він пригадує для кожного з нас найбільшу Господню заповідь: “люби Бога цілим своїм серцем… і один одного як себе самого” (Лк 10:27). Він спонукує нас переглянути наші пріорітети та напрямки нашого життя – особистого, суспільного та в нашій Українській Католицькій Церкві у Сполучених Штатах Америки. Щільна програма пов’язана з його інтронізацією підкреслює залучення всіх Божих дітей. Нас спонукано до заохочення інших, показати Божу любов та турботу над усіма.

Я особисто дуже задоволений, що митрополит-архиєпископ Філадельфії є народжений у Сполучених Штатах. Архиєпископ-номінант Борис Ґудзяк принесе багатство досвіду та знання, яке він отримав з багаторічного служіння в Україні та Франції. Він є засновником і “батьком” нашого Українського Католицького Університету в Україні, виняткової інституції, яка надає академічну, духовну та моральну формацію новим поколінь українців. Його служіння у Франції та різних країнах Європи дало силу розпочати оновлення та зміну в Українській Католицькій Церкві там. Тепер він застоновляється на переорієнтації власних пріорітетів та бачення, маючи і плекаючи свою любов до духовенства та вірних, яким він служив. Ми як ті учні на дорозі до Емаусу, спонукані розуміти шляхи Господні. Бог бере ініціативу в нашому житті. Бог є активним у житті нашого нового Архиєпископа та в нашій Українській Католицькій Церкві. Я закликаю вас чиросердечно підтримати нашого нового митрополита-архиєпископа як він приготовується служити Українській Католицькій Церкві у США. Це величезна відповідальність повна багатьох унікальних викликів. Але ж, розуміючи що Бог бере ініціативу у нашому житті, запрошує нас до молитвенного слухання та палкої відповіді служити Богові та Його святій Церкві.

Надсилаю свої найщиріші привітання та побажання нашому новому митрополитові-архиєпископові Борису Ґудзяку. Він та усі в Філадельфійському Українському Митрополичому осідку будете палко згадувані у моїх молитвах і знайте про мою любов до вас.  Нехай Бог благословить вас всіляко як Він тільки знає!