Святкування  100-ліття парафії Св. Володимира в Палмертоні, Пенсильванія

Автор Ігор Степан Білинський

В неділю 28 жовтня 2018 року спільнота вірних Української Греко-Католицької церкви  Св. Володимира в Палмертоні, Пенсильванія, святкувала свій 100-літній Ювілей. Святу Літурґію відслужив Єпископ Андрій Рабій, Апостольський Адміністратор Філядельфійської Архиепархії, співслужили: о. Володимир Баран, парох церкви Св. Володимира; о. Іван Сенів, парох церкви Св. Івана Хрестителя в Нортгамптон Пенс.; о. Євген Монюк, парох церкви Св. Миколая в Ґрейт Медовс, Ню Джерзі; о. Степан Глушак, – священик з України, і о. диякон Михайло Ваак.

Святковий настрій Літурґії доповнили два хори: – хор з церкви Покрова Пресвятої Богородиці в МакАду, Пенс., відповідав частини Літурґії в анґлійській мові, а чоловічий хор “ДЗВІН” з Філядельфії – в українській.

Владика Андрій виголосив одушевлену проповідь, пригадуючи всім про витривалість і глибоку віру перших українських іміґрантів, які, не маючи достатніх фінансів і з обмеженим знанням мови, зуміли зростати у вірі і збудувати церкви на новій Американській землі. Він закликав парафіян йти за прикладом своїх предків і допомагати у зростанні релігійної спільноти церкви Св. Володимира.

Після Літурґії відбувся святковий бенкет в залі ґольф-клюбу “Blue Shamrock” в Палмертоні, Пенсильванія. На бенкеті були присутні понад сто осіб, включно з духовенством, парафіянами і гостями.

Владика Андрій розпочав святковий обід молитвою і благословенням. Професійний музикант п. Іннеса Тимочко-Декайло розважала присутніх віртуозним виконанням на скрипці українських і інших мелодій. Хор церкви Покрова Пресвятої Богородиці в МакАду і український ансамбль Казка також розважали людей українськими піснями і танцями. Програму завершив чоловічий хор “ДЗВІН” виконанням чотирьох українських пісень.

На закінчення о. Володимир Баран подякував духовеньству, гостям і парафіянам за поміч і участь у святкуванні 100-річного ювілею парафії і побажав всім щасливої дороги додому.