50-тиліття єпископських свячень владики Василя Лостена

У вівторок, 25 травня, у Стемфорді, штат Коннектикут, духовенство, монашество та вірні зібрались разом, щоб відсвяткувати 50-ту річницю єписькопської хіротонії Василя Лостена. Подячний молебень до Пресвятої Богородиці очолив Митрополит Борис Ґудзяк разом з владикою Павлом Хомницьким, єпархом Стефордським, у каплиці семінарії св. Василія Великого.

У своєму слові, владика Павло подякував владиці Василю за плідне 50-тиліттнє єпископське служіння, спершу як єпископа-помічника Філадельфійської Архиєпархії (1971-1977), відтак 29 років на чолі Стемфордської єпархії (1977-2006). Владика Павло підкреслив, що Ювіляр також дбав про добро глобальної Української Греко-Католицької Церкви, зокрема як активний діяч Київської Студійної Групи (мета якої екуменічний діалое між Українською Греко-Католицькою Церквою та Вселенським Патріархатом) та як промотор відкриття каплиці святих Володимира і Ольги в Базиліці святого Петра у Ватикані.

На завершення молебня, Митрополит Філадельфійський, в імені Глави Церкви та Синоду, привітав владику Василя та подякував за віддане служіння Церкві та громаді. «Ваші зусилля та праця з міжнародними журналістами привернула світову увагу до нашої Церкви, так потрібну в часі виходу з підпілля».

Підчас святкувань були також зачитані особливі привітання від Папи Франциска та Блаженнішого Святослава. Отець Едвард Йонґ, один з багатьох кого висвятив Ювіляр, поділився історіями з життя та служіння владики Василя, свідком яких він був. Також, священики з України та різних кутків світу, які стараннями владики-емерита прибули на служіння в Стемфордську єпархію, долучилися до великої кількості привітань на адресу владики Василя.

В своєму слові, владика-ювіляр поділився історією свого служіння та подякував кожному хто приготовляв та прибув на святкування.

Тут можна прочитати вітання Блаженнішого Святослава

Тут Ви знайдете вітання владиці Василеві від Філадельфійської Архиєпархії

диякон Володимир Радько

Фото Назарій Дмитерко

Біографічна довідка

Владика Василь Лостен народився 11 травня 1930 року в м. Чесапік (штат Меріленд, США). Його священничі свячення відбулися 10 червня 1957 року. Святитель: владика Костянтин Богачевський, митрополит Філадельфійський.

25 травня 1971 року в катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у м. Філадельфії (США) о. Василь став єпископом. Головним святителем був Митрополит Амврозій Сенишин.