Архиєпископ Борис у соборі Святого Патрика: «Просимо Господа, щоб оберігав наш народ і весь світ»

«Ми просимо Господа, щоб оберігав наш народ і наш світ, щоб дав усім нам мудрість використовувати нашу свободу на добро, щоб немовлята народжувалися, діти зростали, молодь процвітала, дорослі творили, щоб люди похилого віку могли жити в мирі», – наголосив митрополит Борис Ґудзяк у своїй промові 27 листопада у Соборі Святого Патрика в Нью-Йорку під час екуменічної молитви пам’яті жертв Голодомору.

Український хор «Думка» під керівництвом маестро Василя Гречинського заспівав панахиду, яку очолили митрополит Антоній Щерба та архиєпископ Даниїл Зелінський ( УПЦ в США) ​​ та митрополит Борис Ґудзяк і єпископ ПавлоХомницький Української Католицької Церкви.

Митрополит Борис подякував архиєпископові Нью-Йорку кардиналові Тімоті Долану за гостинність собору Святого Патрика та усім, хто взяв участь у молитві. «Нас надихає ця прекрасна служба, але пам’ять болить. Ми бачимо, що у минулому були спроби втиснути нас у землю, згноїти, а все ж наш народ і наші Церкви живуть».

«Молимося, Господи, за твоє благословення і твоє прощення. Молимося за мир, щоб ми були відповідальні і справедливі, творили і зберігали життя тут і всюди», — підсумував Архиєпископ. Він закликав Росію припинити війну проти України .

У своєму вступному слові Митрополит Антоній, першоєрарх Української Православної Церкви США та діаспори, підкреслив відповідальність комуністичного лідера Йосипа Сталіна та закликав зібраних задуматися над долею простих людей, які були приречені на жахливу смерть від голоду; згадувати і часто молитися за них, тому що наші молитви запевняють їх, що їхня смерть не була марною.

Він також підкреслив, що це зло не здатне знищити український дух, оскільки «під усіма цими стражданнями лежала ідентичність, яку ніхто не може вбити».

Ведучий вшанування Андрій Добрянський — представник Комітету Українського Конгресу та Голова Комітету у справах Організації Об’єднаних Націй Світового Конгресу Українців — зазначив, що «Голодомор є одним із найтрагічніших прикладів того, що людина може чинити зло проти своїх ближніх». Він подякував Національній жіночій лізі Америки, українським американським ветеранам, високопоставленим особам українського уряду, громаді кримських татар та всім, що зібралися, щоб згадати цю трагедію. Він також зачитав коротке повідомлення сенатора Чарльза Шумера та заяву президента Джозефа Байдена, опубліковану на веб-сторінці Білого дому.

«Український народ подолав жах Голодомору, продемонструвавши свій дух і стійкість, і зрештою створивши вільне та демократичне суспільство. Пам’ятаючи біль і жертв Голодомору, Сполучені Штати також підтверджують нашу відданість народові України сьогодні та нашу непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться у заяві Президента.

Оксана Маркарова, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США, зачитала послання Президента України Володимира Зеленського.

«Я стою перед вами не лише як посол України, а й як онука людини, що пережила Голодомор», – продовжила Оксана Маркарова. Вона поділилася спогадами про свою бабусю Ніну, яка жила на півночі Одеської області і змогла вижити.

Посол також наголосила, що радянська та російська агресія не закінчилася Голодомором, а продовжується зараз в іншій формі. «Це сталося 88 років тому, але тоді не припинилося. 8 років тому Росія знову напала на нас, і ми змушені боротися за свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність».

Про болісну історію та сучасну агресію розповів і Сергій Кислиця, який обіймає посаду постійного представника України при ООН. «Це був штучний голод, організований сталінським режимом, і сучасна збройна агресія, яку зараз розпочала Росія має таку ж мету — позбавити українців вибору власного майбутнього».

Богослужіння закінчилося співом «Боже великий, єдиний»

Більше фото