Філадельфійська архиєпархія бере участь у Всецерковному форумі УГКЦ

У суботу, 31 жовтня, єпископи та делегати від усіх єпархій УГКЦ з цілого світу зібралися на Всецерковний форум, скликаний Патріархом Святославом. Через пандемія Патріарший собор Української Греко-Католицької Церкви, заплановавний на 2020, був відкладений. У рамках підготовки до цієї зустрічі єпископів і делегатів усіх 36 єпархій та екзархатів Постійний синод вирішив провести два засідання онлайн Форуму Церкви. Перша сесія була присвячена темі синодальності.

У своєму вступному слові Патріарх Святослав зазначив, що цей Форум є одним із кроків на шляху до Патріаршого собору УГКЦ. Глава Церкви так описав мету собору: «Час собору – це час прислухатися до того, як живе наша Церква в різних куточках світу». Також Блаженніший нагадав усім про їхню місію як делегатів: бути голосом єпархії чи екзархату, а також ділитися досвідом собору з іншими в своїх єпархіях та парафіях. «Мета собору – бути єдиними», – зазначив учасникам Патріарх.

Головним доповідачем на цій сесії Форуму був владка Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії. Він представив роздуми на тему Синодальності в Церкві. Підчас свого виступу він вказав на завдання Синодального шляху. Зараз це головна тема для дієцизальних синодів в Римо-КатолицькійЦеркві, коли вони готуються до Папського Синоду про синодальність, який відбудеться у Ватикані у 2023 році.

Глава Церкви запросив до слова представників з усіх митрополій (Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Варшаво-Перемишльської, Філадельфії, Вінніпегу, Куритиби), єпархій та екзархатів (св. Петра і Павла в Мельбурні; Покрова Божої Матері в м. Буенос-Айрес, Святе Сімейство в Лондоні, Святий Володимир у Парижі, а також екзархати в Німеччині та Скандинавії та Італії), а також Пастоарльно-міграційний відділ Патріаршої курії. Останній обслуговує місця без українського католицького єпископа, як-от Іспанія.

В імені Філадельфійської митрополії (складається з Філадельфійської архієпархії та єпархій Стемфорда, Святого Йосафата та Святого Миколая) виступила Софія Захарчук. Вона підкреслила важливість слухання. «Нам потрібно будувати комунікацію не лише вертикальну, але й горизонтальну». Як приклад вона згадала регулярні зустрічі єпископів Філадельфійської митрополії та міжєпархіальну роботу в проектах комунікаційних проектах та у розробці Архієпархіального плану. «Важливо дати платформу для того, щоб люди могли говорити, але ми також повинні діяти відповідно після того, як ми зібрали інформацію», – підсумувала Софія.

Наприкінці Форуму Патріарх Святослав подякував учасникам та доповідачам та запросив їх на другу сесію, заплановану на 11 грудня. Головним доповідачем на наступній зустрічі буде владика Богдан Данило з Єпархії Святого Йосафата в Пармі, Огайо. Обговорення буде зосереджено на впливі пандемії на життя Церкви та вірних.