Митрополит Борис Ґудзяк зустрівся з Генеральною настоятелькою Чину святого Василія Великого

20 березня 2022 року до Катедрального храму Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та митрополичої резиденції на запрошення митрополита Бориса Ґудзяка, завітали генеральна настоятелька Чину святого Василія Великого — Архимандриня Марчела Рункан, провінційна настоятелька Провінції Христа Чоловіколюбця сестра Джоанн Сослер та дорадниця Провінції сестра Дороті Енн Бусовскі.

“Хочу привітати серед нас сестру Марчеллу Рункан, яка є генеральною настоятелькою наших сестер василіянок в цілому світі. Це є найдавніший чин у нашій Церкві, я думаю, що багатьох із нас вчили ці сестри. Сестра Марчелла приїхала до сестер американської провінції, щоб їх провідати”, розповів владика Борис Ґудзяк.

Чин виник у IV сторіччі на території сучасної Туреччини. В XI сторіччі, перший монастир сестер Василіянок з’явився в Києві. До Америки сестри приїхали на служіння понад сто років тому на запрошення єпископа Сотера Ортинського. За цей час сестри працюють у різних ділянках на благо людей. Чи це релігійна робота, чи праця тут у духовному центрі, чи робота з людьми похилого віку або ж бідними. Організували приватну академію Святого Василія для дівчат, дворічний католицький Менор коледж, щороку організовують паломництво до Гротто Почаївської Божої Матері.