Останній Випуск Академії Святого Василія Великого (1931 – 2021)

Дженкінтавн, Пенсільванія – Третього червня, 2021, заключна Бакалавратська Св. Літургія за майже дев’ятдесятьлітню історію Академії Святого Василія Великого, розташованої в Дженкінтавні, та яка належить сестрам Чину Святого Василія Великого, була прекрасним Святом подяки за отримані дари. Високопреосвященіший Архиєпископ Митрополит Борис Ґудзяк  головний ювіляр, та сослужили капелян школи та василіанської громади преподобний отець Іван Чурпіта, преподобний отець Ігор Блощинський – батько випускниці Анастасії Блощинської – преподобний отець Йосиф Кампеллоне, ОСФС, а також запрошені священики та диякони з України. Високопреосвященішого Митрополита Бориса привітали традиційним українським хлібом-сіллю Анастасія Блощинська та президент Студентської Ради Марія Абрагам. Слова Митрополита до випускниць дали їм зрозуміти, якою мірою Господь Бог хоче, щоб вони зберегли Його у своєму житті, починаючи свою нову подорож.

Після закінчення літургії відбулася церемонія нагородження, яка відзначала академічні досягнення, спортивні осяги та визнання клубів / організацій. Дві спеціальні нагороди були вручені студенткам, яких факультет вибрав за виняткову відданість школі та громаді – Тіа Тейлор та Марґарета Джункін. Анастасія Блощинська та Маделина Зетик отримали визнання за участь у заходах, які були представлені Українським Товариством Академії.

У суботу, 5 червня, відбувся церемоніал випуску на відкритому повітрі території Академії. Оскільки будівля школи стала фоном для святкування, радість завершення чотирьох років складних академічних занять, захоплюючих спортивних досягнень, музичних, мистецьких та драматичних виступів та християнсько-службових проєктів, поряд із радісними товариськими зустрічами, підкреслили реальність цього останнього випуску.

У своєму привіті, директорка Конні Д’Анджело наголосила випускницям та гостям наші вдячності за здатність зібратися на це свято після складного періоду часу пандемії. Вступні молитви отця Івана Чурпіти та отця Йозефа Кампеллоне за всі Благословення і Благодаті, які привели шкільну громаду до завершення своїх середньо-шкільних років, а також за силу та керівництво в подальших починаннях, зосередили душевні настрої на випускній церемонії .

Промови Дженніфер Мейро, яка закінчила на першому академічному місці, та Джеймі Барбари, закінчивши на другому місці, були спрямовані спеціально до своїх однокласників. Доповідачки розповіли про приятельства, що склалися, про шлях, який всі пройшли, як вони почали науку в  Академії як сором’язливі першокурсники і поступово знаходили нові таланти та здібності, прокладаючи шлях через складні заняття, шкільні заходи та можливості суспільної служби.

Вручення дипломів директоркою Конні Д’Анджело та заступницею директора Лесею Пенкальською виявило силу взаємної підтримки випускниць та радість, яку вони відчули в досягненнях одна другої. На кінець була приділена посвідка  закінчення курсів Василіанської Музичної Академії, вручена Анастасії Блощинській, та нагорода Святої Макрини для учениці обраної викладачами, яка представляє силу духовного характеру – вручена Кері Файдлер.

Останні офіційні слова висловлені Сестрою Доротеєю Анною Бусовською, ЧСВВ, Провінційною Настоятелькою сестер Чину Святого Василія Великого. Розуміючи смуток, який переплітався зі святковим духом, Сестра Доротея Анна нагадала нам про перші дні приходу сестер в новий світ та про любов, яку вони вкладали в ріст та діяльність школи протягом усієї її історії. Студентки, які пройшли через двері Академії Святого Василія, вийшли і залишили свій слід у світі своїми сім’ями, кар’єрами та парафіяльним і громадським життям. Сестра Доротея Анна підкреслила випускницям, що їхні зв’язки та сестрицтво продовжуватимуть процвітати, незважаючи на закриття дверей Академії.

І ось, з останньою молитвою, яку виголосила президентка Студентської Ради Марія Абрагам, із дзвінким співом Альма Матер, завершуюча кляса Академії Святого Василія вийшла у світ.

Леся Пенкальська

Фото Павліна Джалон.