“Ви живі ікони нашого Господа”, — митрополит Борис на святкуванні 100-ліття парафії святого Михаїла в Фраквілі

21 листопада парафія Святого Михаїла у Фраквілі, штат Пенсильванія, відзначила своє 100-річчя. Парафія була заснована в 1921 році переселенцями із Західної України і залишається активною до сьогодні. На парафії служать парох отець Петро Зварич та диякон Павло Споттс.

«Тут, у вугільному регіоні є прекрасна традиція віри. У радіусі 20-25 миль розташовані 12 українських католицьких церков, у тому числі перша організована українська католицька парафія в США – Святого Михаїла в Шенандоа», – зазначив Метью Кененіц.

З отцем Зваричем святкову літургію співслужив митрополит Борис Ґудзяк, отець Микола Іванов, голова Південно-Антрацитового деканату; а також священники, які раніше служили на парафії. Були присутні парафіяни та вірні, з деканату та з інших місць Архиєпархії.

Під час проповіді архиєпископ Борис звернувся до людей, які зібралися у храмі. «Яка радість бути тут з вами, щоб відзначити 100 років Божого дару та спадщини, яку створили ви та ваші предки. Кожного разу, коли ви входите в храм, вас торкається Господня благодать».

Він підкреслив, що хоча церква має вишукану іконографію Христини Дохват, найвизначнішими іконами є люди.

«Найважливішим відображенням Божої присутності на цій землі в кожній громаді є люди. Це живі і ходячі ікони Господа – ті, хто йдуть разом, ті, хто ділиться служінням і любов’ю, ті, хто живе за заповідями Нагірної Проповіді, ті, хто дарує життя, ті, хто ділиться радощами і потішають одне одного в хвилини смутку. Таким є життя у Христі: коли ми підтримуємо один одного, коли годуємо голодних, коли ми втішаємо зневірених, коли даємо надію тим, хто у відчаї. Ми сьогодні разом святкуємо красу Церкви та якість стосунків », – сказав Архиєпископ.

Багато покликань прийшли з парафії у Фраквілі. Серед них – диякон Пол Споттс. «Це парафія, на якій я виріс. Усе моє життя пройшло в церкві Святого Михаїла. Парафія – це ми. Парафіян у нас небагато, але ми спільнота, зібрана вірою. Нам добре бути разом», – поділився він після святкування.

«Я думаю, що в майбутньому церква продовжуватиме рости. У нас є хороший кістяк, багато добрих парафіян. Сім’я Споттсів чудово працює з катехизацією дітей та молоді», – зазначив Майкл Халупа, який служить парафіяльним дяком уже 35 років.

Джей Еванс є шотландського походження, але працює в церкві секретарем. Разом із дружиною він бере участь у багатьох парафіяльних заходах. «Українці мене прийняли у свою родину. У 1974 році я одружився з українкою, і її родина була серед тих, хто організував цю парафію. Люди тут завжди були відкритими та привітними, і вони дозволили мені бути одним із них».

Жаклін Пелещак має польське та італійське походження; вона також прийшла до парафії через шлюб і долучається до її діяльності. «Ми робимо вареники і просто любимо парафію».

Священики, які раніше служили на парафії, зокрема Іван Сенів, Роман Пітула та Юрій Ворощак, приїхали до Фраквіля, щоб взяти участь у святі з парафіянами.