Ідіть, бо вже все наготовано. І зараз усі почали відмовлятися. (Луки 14:17)

Хто або що є в центрі нашого життя? Коли Господь Бог промовляє до нас, чи прислухаємося ми до Його заклику? Чи розуміємо ми, наскільки важливо приділяти час Господу, прийняти Його запрошення, щоб з Ним розділяти трапезу?

Притча починається з того, що Господар влаштовує бенкет, великий обід, на який запрошує багатьох. Але перші запрошені не прийшли, зсилаючись на різні причини: я купив поле… Я купив п’ять пар волів… Я щойно одружився.

Люди, до яких Господь звертався в цій притчі про бенкет, були обраними людьми Старого Завіту. Ізраїль отримав щире запрошення стати учасниками бенкету, приготованого для нас у Царстві Божому. В особі Ісуса, Сина Божого, Бог явився у людській подобі. Ісус розділив нашу людськість, піднявши нас із темряви гріха до світла Свого євангельського послання Любові та Істини.

І, навіть будучи відкинутим своїми, Ісус залишився і залишається Господом, Царем Царів. Його Царство — це Царство Любові, Миру та Гармонії. Відкинуті цього світу, бідні, каліки, сліпі та кульгаві, приймають Господнє запрошення. Вони визнають свою залежність від Бога, який є їхньою підтримкою у цьому житті. Вони також визнають свою потребу у зціленні тіла і душі і врешті у вічному спасінні.

У нашій різдвяній колядці співаємо: «Небо і земля нині торжествують». Святкування Різдва Господнього – це час великої радості. Немовля Христос увійшов у цей світ у всій покорі, народжений не в царському палаці, а в убогій стаєнці, в яслах. І цей дух надзвичайного смирення був присутнім протягом усього життя Христа, аж до Його саможертовного акту Любові на Хресті. Грішне людство було відкуплено Кров’ю Христа. Тому Хрест і Воскресіння є центром нашої віри.

У ніч перед тим, як Він (Господь) віддав Себе за життя світу, Він взяв Хліб, Вино і перемінив їх у Свої Тіло і Кров. Євхаристія — це духовна їжа і напій, які нас підтримують. Ісус справді присутній у Святій Тайні Євхаристії. Божественна Літургія — це передсмак Небесного бенкету.

Ми можемо бачити небеса вже тут, на землі. Бог-з-нами. Свята Тайна (Таїнство) Євхаристії приносить нам єдність та сопричастя. Ми, члени Таємничого Тіла Христового, Церкви, єдині розумом і духом. Ми поділяємо спільну віру, розуміння та духовну перспективу сенсу та мети цього земного життя.

При прийомі Євхаристії та молитовних роздумах й поклонінні перед Пресвятим Причастям ми отримуємо «силу, розраду і підтримку». (Папа Іван Павло ІІ) Ми, як Східна Католицька Церква, розуміємо, що від часу нашого Хрещення ми приймаємо участь у житті Пресвятої Трійці. Ми даємо запоруку, обітницю вічного життя, якщо тільки ходимо слідами Христа, Який є Світлом світу.

Скоро ми заспіваємо: «Бог Предвічний сьогодні народився! Прийшов днесь із небес, щоб спастилюд увесь». Знайдімо в наших серцях місце, щоб вітати Немовля Христа, новонародженого Царя. Нехай дух Христа завжди перебуває в наших серцях, коли готуємося до другого і славного пришестя нашого Господа, коли ми будемо віч-на-віч із нашим Господом і Владикою у вічному Царстві Небесному.

о. Юрій Ворощак