Архиєпископ Борис взяв участь у зустрічі представників адміністрації Байдена з лідерами українсько-американської спільноти

Двоє членів адміністрації Байдена, Кріс Сміт з Ради національної безпеки та Вільям Макінті, заступник директора з питань співпраці з громадою, провели онлайн-зустріч з лідерами українсько-американської спільноти. У ньому взяли участь владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійської Архиєпархії Української Католицької Церкви, владика Даниїл Зелінський з Української Православної Церкви США, Андрій Футей з UCCA, Михайло Савків UNIS та Американського комітету з питань та Вальтер Зарицький з Центру американсько-українських відносин. Організатором заходу виступила Уляна Мазуркевич.

З лютого Кріс Сміт є директором Ради національної безпеки з питань України, Молдови, Білорусі та країн Кавказу. До цього з 2014 по 2018 рік він працював директором INL в посольстві США в Києві, де допомагав у створенні антикорупційних інституцій та працював над реформою поліції. “Я беру цей досвід із собою на роботу щодня”, — сказав пан Сміт під час конференції Zoom. Він також зазначив, що президент Байден знає багато про Україну і глибоко їй відданий, починаючи з 2009 року, коли він, будучи віце-президентом адміністрації Обами, відвідав Україну.

Стратегічними цілями Адміністрації Байдена щодо України є пожвавлення двосторонніх відносин між Україною та США, допомога Україні у складній боротьбі проти російської агресії, а також допомога у війні з корупцією.

«Якщо Україна зможе досягти успіху — інтегрується із Заходом, зміцнить свої інституції, забезпечить добробут і виконає ті прагнення, які були озвучені на Майдані — це зміцнить і забезпечить демократію та західні цінності не лише у Східній Європі, але також і в Центральній Європі», – сказав представник Ради. Він вважає, що успіх України має перспективи для багатьох людей у ​​Росії, які прагнуть побудувати кращу країну.

Стратегія США в Україні зосереджена на трьох основних напрямках: протистояння російській агресії; структурна антикорупційна реформа; та економіка, а саме енергетична інфраструктура.

Архиєпископ Борис Гудзяк висловив вдячність Адміністрації Президента та Генеральному консульству в Києві за недавній прорив у видачі віз українському католицькому духовенству, що готове служити в США. Українська Католицька Церква в США страждає через брак духовенства, а потреби вірних з пандемією лише посилилися. “Присутність добрих священників допоможе задовольнити багато соціальних потреб і заощадить багато коштів платників податків, якщо ми зможемо робити якісь профілактичні дії в соціальній та громадській сферах”, — пояснив Архиєпископ.

Владика також подякував Адміністрації Президента за підтримку Українського католицького університету у Львові, президентом якого він є, а також за увагу до ситуації в Україні. Митрополит наголосив на важливості інформаційної підтримки. “Це інформаційна війна, і ми просимо продовжувати офіційно пояснювати, що насправді відбувається, американській громадськості, американським політичним лідерам та міжнародній спільноті. Українці вдячні за добру працю різних інформаційних агентств США, і я сподіваюся, що вона триватиме».