В Мельбурні відбулася інтронізація владики Микола Бичка

12 липня 2021 року, у катедральному соборі Святих Петра і Павла в Мельбурні відбулася інтронізація третього правлячого архиєрея єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ в Австралії, Новій Зеландії та Океанії владики Миколи Бичка.

Архиєрейську Божественну Літургію до моменту інтронізації нового єпископа очолював владика Петро Стасюк, єпископ-емерит Мельбурнської єпархії УГКЦ. Чин інтронізації владики Миколи Бичка звершив високопреосвященніший архиєпископ Пітер Коменсолі, архиєпископ Мельбурнської дієцезії Римо-Католицької Церкви.

На інтронізації була реліквія, яку владика Микола Бичок привіз з Нью-Арка, з Америки, – дерев’яний хрест, подарований у 1960-х українцями Австралії митрополиту Філадельфійському Амброзію Сенишину, коли той відвідував громади Австралії. Цей хрест зберігав владика-емерит Василь Лостен, один із найстарших у Синоді Єпископів УГКЦ. Після призначення отця Миколи єпископом до Австралії владика передав цей хрест йому.

«Це важливий знак: цього хреста митрополит Амброзій свого часу отримав від вірних тут, у Мельбурні, і через 60 років цей хрест повертається з третім єпископом до Австралії. Це неймовірний знак, який буде супроводжувати мене в служінні нашим вірним в Австралії», – каже владика Микола.

Владика каже, що вірні УГКЦ і священники сприйняли його призначення і приїзд як ще один жест єднання з Україною. Цікаво, що два попередні єпископи УГКЦ в Австралії – владики Іван Прашко та Петро Стасюк, мають коріння з Тернопільщини, звідки є і владика Микола.

Департамент інформації УГКЦ