Десятки тисяч паломників з усієї України взяли участь у паломництві до Зарваниці

Архиєрейську Божественну Літургію в рамках загальнонаціональної прощі до Зарваниці у співслужінні єпископів УГКЦ з України та з-за кордону звершив Блаженніший Святослав.

Серед учасників були єпископи Синоду Єпископів УГКЦ, велосипедні прочани з маршрутом Ченстохова – Зарваниця, групи паломників з єпархій по всій Україні. Серед гостей був і п’ятий президент України Петро Порошенко з дружиною.

Цьогорічне паломництво приурочене 425-річчю Берестейської унії та молитві за мир в Україні. Відзначення 425-ї річниці Брестської унії, яка ліквідувала поділ між західним та східним християнством, має особливе значення для УГКЦ, яка відроджує спогади про єдину Церкву.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав нагородив Миколу Кміта орденом Митрополита Андрея Шептицького за активну громадську та соціальну позицію щодо плекання християнських цінностей, активну участь у ролі сенатора Українського Католицького Університету, сердечну службу та підтримку багато церковних проектів.

Загальнонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої щороку відбувається в неділю після свята Верховних апостолів Петра і Павла. Десятки тисяч вірних із різних куточків України і світу вирушають у паломництво, щоб випросити духовних благодатей.